Оголошено перший крок до створення вакцини проти ВІЛ

8,6 т.
Оголошено перший крок до створення вакцини проти ВІЛ

Вчені розробили комплексний імунотерапевтичний підхід до лікування ВІЛ, який дає змогу не тільки виявити вірус, який переховується в імунній системі хворого, але і назавжди знищити його. Це може послужити першим кроком до створення вакцини проти ВІЛ.

Результати дослідження опубліковані в медичному виданні EBioMedicine, передає російська служба BBC.

Ключем до розробки вакцини проти ВІЛ можуть бути імунні клітини. При цьому для підтвердження ефективності цього методу лікування необхідно ще провести клінічні дослідження, в яких візьмуть участь хворі. Вчені вважають, що розроблений ними метод допоможе в майбутньому створити вакцину, разом з тим, зникне потреба в постійному прийомі препаратів антиретровірусної терапії.

Незважаючи на ефективність сучасної високоактивної антиретровірусної терапії, її прийом супроводжується великою кількістю побічних явищ, а при відмові від неї ВІЛ практично завжди повертається.

Через високу мутагенність і здатність вірусу імунодефіциту переходити в неактивну форму, неможливо повністю позбутися його. Вірус впроваджується в ДНК імунних клітин і ховається в них, поки пацієнт приймає антиретровірусні препарати.

Вчені з метою розробки методу лікування ВІЛ вибрали стратегію "знайти і знищити". Роббі Майярд з колегами з Піттсбурзького університету вирішили вивчити поведінку іншого вірусу, який теж може переходити в неактивну форму. Це цитомегаловірус, який може викликати хвороби очей та інші важкі захворювання. Серед хворих на ВІЛ носіями цього вірусу є 95%.

ВІЛ залишається однією з основних проблем глобального громадської охорони здоров'я. За 2018 рік в Україні було зареєстровано близько 15 тисяч нових випадків ВІЛ-інфекції. Всього за 30 років в Україні від СНІДу померло 48 тисяч осіб.