Печіння шкіри й опіки: вчені розвінчали популярний міф про тату

35,9 т.
Печіння шкіри й опіки: вчені розвінчали популярний міф про тату

Вчені з Інституту когнітивних наук ім. Планка (Німеччина) розвінчали популярний міф щодо заборони на процедуру МРТ для людей, у яких є татуювання.

Вони експериментально довели, що наявність перманентних малюнків на шкірі не викликає при томографії больових відчуттів, пише NEJM.

У дослідженні брали участь понад 300 добровольців, у яких було по кілька тату. Всі вони пройшли процедуру комп'ютерної томографії та поділилися своїми відчуттями після неї.

"Більшість учасників не помітили жодних побічних ефектів, пов'язаних із татуюваннями. Був один конкретний випадок, коли лікар виявив, що побічні ефекти – відчуття поколювання на шкірі – були пов'язані зі скануванням", – пояснив учений Ніколаус Вайськопф.

Відео дня

Читайте: 16-річна вагітна дівчина стала інвалідом через татуювання: що сталося

Таким чином, медики спростували одразу дві надумані причини, за якими татуйовані люди побоювалися такого методу діагностики. Перший – це те, що деякі чорнила тату містять залізо, яке при впливі МРТ може виривати дрібні частинки шкіри.

Ілюстрація

Друге – що чорнило добре проводить електрострум і можна отримати опіки під час процедури.

Як писав OBOZREVATEL, вчені заявили, що татуювання можуть сильно послабити імунітет людини. Надалі це може привести до запальних процесів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки