Прийом лікаря стане платним? У МОЗ дали пояснення

52,0 т.
Прийом лікаря стане платним? У МОЗ дали пояснення

Інформація про те, що з 2019 року прийом у сімейного лікаря та всі медичні послуги в Україні будуть платними для пацієнтів, є фейком.

Про це написала на своїй сторінці в Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, уточнивши, що подібні повідомлення від амбулаторій їй надсилають люди з різних міст України.

"Суть така – зверніться до нас терміново, щоб вибрати свого лікаря, тому що "з нового року все стане платним". Це або погана поінформованість керівництва медустанов про зміни або одна з дуже невдалих проявів конкуренції пацієнта", – зазначила Супрун.

Відео дня

Вона пояснила, що МОЗ відправило листа до департаментів і управління охорони здоров'я всіх регіонів України з роз'ясненням.

"По-перше, до червня 2019 року включно, всі комунальні медичні заклади, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри, отримуватимуть оплати за договором з Національною службою здоров'я України також за пацієнтів, які не підписали з ними декларації, але проживають на території обслуговування медичного закладу", – уточнила вона.

За словами Супрун, саме з нового року нічого не зміниться, і пацієнти зможуть отримати безкоштовну допомогу навіть без декларації.

"Якщо бачите оголошення, яке намагається вас переконати в інакшому, не потрібно одразу ж бігти в ту ж амбулаторію, якщо не планували там обирати собі лікаря. У вас ще достатньо часу, щоб обрати спеціаліста там, де забажаєте. Але зважайте, що кількість місць у лікарів обмежена, тому відкладати до останнього не варто. По-друге, навіть після червня наступного року, пацієнти, які не обрали свого лікаря або перебувають в іншому місті чи селі, можуть отримати невідкладну допомогу безоплатно", – наголосила Супрун.

Тобто первинну медичну допомогу нададуть безкоштовно в будь-якому медзакладі, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри. А медик, до якого звернеться пацієнт, може запропонувати укласти декларацію з ним або порадити іншого лікаря.

"Головне пам’ятайте, що сенс трансформації первинної медичної допомоги в тому, що ми вільно можемо обирати своїх лікарів. Примусово ходити до лікаря лише в певний медзаклад не мусить ніхто", – додала Супрун.

Раніше OBOZREVATEL поцікавився в українців, які зверталися в державні медичні установи після 1 січня 2018 року, що для них змінилося.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки