Страшилки в соцмережах стали серйозною проблемою для щеплень

6,4 т.
Страшилки в соцмережах стали серйозною проблемою для щеплень

Недостовірні дані про небезпеку вакцин, які активно поширюють в соціальних мережах, стали причиною серйозного збільшення рівня захворюваності на кір.

Тільки у Великій Британії за останній рік число хворих на кір зросло в чотири рази, пише The Sun.

У Національній службі охорони здоров'я Англії називають "вкрай безвідповідальними" людей, які за допомогою соцмереж, зокрема, Facebook і YouTube, необгрунтовано заявляють про небезпеку вакцин.

Як відомо, для захисту населення від кору діти повинні бути вакциновані двічі, при цьому, щеплення показують найбільшу ефективність при вакцинації на рівні в 95% населення.

За даними дитячого фонду ООН, UNICEF, все більше дітей залишаються нещепленими проти кору через страх або скептицизм їх батьків.

Причиною тому є дослідження від 1998 року про зв'язок вакцини з аутизмом, - вчені давно довели, що вона не викликає ніяких порушень в розвитку, але багато батьків все одно бояться.

У 2010-2017 роках в світі залишилися невакцинованими 169 мільйонів дітей, і через зменшення загального відсотка щепленого населення погіршується статистика захворюваності серед людей, які отримали обидва щеплення.

На даний момент у Великій Британії в середньому отримують щеплення 87,2% дітей, в той час як ще тільки в 2014-2015 роках цей показник був на рівні в 88,6%. При цьому, в 2018 році там зафіксували 966 випадків захворювання на кір проти 259 випадків роком раніше.

Медики описують ситуацію з щепленнями як "бомбу уповільненої дії для громадської охорони здоров'я", і закликають вакцинувати дітей від кору, щоб уникнути поширення цієї небезпечної хвороби.

Нагадаємо, раніше стало відомо, як згубно впливає на розвиток дівчаток надмірне захоплення відеоіграми.