Чи потрібно робити ПЛР-тест вакцинованим

Чи потрібно робити ПЛР-тест вакцинованим

Omicron витісняє попередні варіанти коронавірусу, і кількість випадків зараження у всьому світі стрімко зростає. У цих умовах особливо важливо продовжувати дотримуватися запобіжних заходів як для особистого захисту, так і для захисту близьких. Напередодні наступних свят докторка медицини, директорка CDC Рошель Валенскі звернулася з нагадуванням про те, що перед зустріччю у сімейному колі важливо пройти тест на COVID-19.

На брифінгу в Білому домі Валенські наголосила, як важливо дотримуватися перевірених багаторівневих стратегій запобігання зараженню та подальшій передачі коронавірусу. Стратегія включає повну вакцинацію, ревакцинацію, дотримання маскового режиму у громадських приміщеннях, де є значний ризик передачі інфекції.

За даними CDC, кількість випадків захворювання на COVID-19 у США різко зросла з 3% до 73% випадків за тиждень. Швидке зростання кількості випадків захворювання всередині країни показує те, що органи охорони здоров'я спостерігають у всьому світі, причому Валенські зазначає, що швидкість передачі відповідає очікуваній. З огляду на це, широке поширення варіанта Omicron означає потенційно небезпечний сезон свят.

Відео дня

За словами Валенські, невакциновані люди мають у 10 разів більший ризик позитивного результату тесту на COVID-19 та у 20 разів більший ризик смерті від вірусу, ніж ті, хто вакцинований бустерною вакциною.

Симптоми Omicron

Дані, що надходять з Південної Африки та інших країн, свідчать про те, що Omicron протікає в легшій формі, ніж варіанти, що домінували раніше. Симптоми Omicron відрізняються від симптомів попередніх штамів, але це все ще COVID-19, і він все ще може викликати тяжке захворювання.

Ранні дані свідчать про те, що для більшості людей, принаймні для вакцинованих, Omicron, мабуть, викликає легке захворювання, яке може нагадувати застуду. Доктор Кетрін Полінг, фахівець з інфекційних захворювань та член Консультативного комітету з практики імунізації, сказала, що найчастіше хвороба проявляється кашлем, втомою, нежиттю чи закладеністю носа. За її словами, на відміну від попередніх варіантів, втрата смаку та запаху зустрічається рідко.

Також з'являються докази, що Omicron не проникає глибоко у легені, як попередні варіанти. Таким чином, за словами доктора Х'ю Кассієр, директора служби інтенсивної терапії лікарні Sandra Atlas Bass Heart Hospital при університетській лікарні Північного узбережжя на Лонг-Айленді, штат Нью-Йорк, Omicron може діяти швидше як бронхіт, ніж пневмонія.

Проте люди не повинні покладатися на симптоми для самодіагностики хвороби. Крім Omicron, продовжує циркулювати Delta-варіант, поряд зі збільшенням числа випадків захворювання на грип.

Також важливо, що противірусне лікування COVID-19 все ще не набуло широкого застосування, одночасно з цим деякі види лікування з використанням моноклональних антитіл були визнані неефективними для лікування варіанта Omicron. Про це на брифінгу заявив доктор медицини, директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань Ентоні Фаучі.

Таким чином, попри оптимістичні прогнози важливо продовжувати бути обережними, і не варто нехтувати тестуванням як додатковим рівнем захисту.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки