"Церква - одна велика бактерія": результат аналізу московських ікон нажахав вчених

16,6 т.
''Церква - одна велика бактерія'': результат аналізу московських ікон нажахав вчених

У московській РПЦ назвали незаконним дослідження студентки Британської вищої школи дизайну Дар'ї Федорової "Подорож людського мікробіома", в межах якого вона взяла на аналіз змиви з ікон із московських церков.

Як повідомляє Znak.com, на іконах вдалося знайти деякі види мікроорганізмів. Зокрема, Staphylococcus aureus - золотистий стафілокок, найбільш патогенний вид стафілококів, збудник гнійно-запальних уражень у людини, інфекцій шкіри і м'яких тканин, а також Escherichia coli - кишкову паличку.

Дівчині в експерименті допомагала науковий співробітник однієї з лабораторій. Разом дослідники обійшли шість церков Замоскворіччя і взяли змиви з десяти ікон: Преподобного Сергія, Воскресіння Христа, Серафима Саровського, Святої Єлисавети, Божої Матері, Водохреща, Спиридона Триміфунтського, "Невпиваємої Чаші".

У РПЦ діяльність вважають незаконною. Так, за словами заступника голови Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ Вахтанга Кипшидзе, дослідники "змішали науковий підхід із уявленнями про творчу свободу". "Абсолютна більшість настоятелів московських храмів прагнуть дотримуватися всіх необхідних гігієнічних правил у своїх парафіях. І робити висновок про те, що вони недостатні, на основі експерименту, який не задовольняє критерії науковості, тому що проводився людьми, що не володіють законно встановленими компетенціями, я вважаю неадекватним", - вказав Кипшидзе.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", більшість сухофруктів, що постачаються на харчові ринки, обробляють діоксидом сірки (SO2), який позначається на упаковках як консервант E220.