У лондонському супермаркеті дозволили платити за допомогою людських вен
Супермаркет мережі Costcutter в Лондоні тестує біометричну платіжну систему, в якій для оплати товарів використовується унікальний малюнок вен пальців.
Як повідомляє Бі-Бі-Сі, технологія, за якої електронний сканер-зчитувач відображає вени пальців і генерує унікальний пароль, випробувана в супермаркеті Costcutter на території кампуса лондонського Університету Брунеля.
Згодом, якщо тестування пройде успішно, технологію Fingopay можуть почати використовувати і в інших магазинах мережі.
Під час реєстрації користувачам необхідно прив'язати венозний малюнок пальця до кредитної або дебетової картки, щоб потім оплачувати товари, не маючи при собі ні картки, ні готівки.
Деякі експерти втім сумніваються, що біометричні системи мають якусь перевагу порівняно з традиційними способами оплати.
Технологію Fingopay розробив технологічний гігант Hitachi, а біометрична платіжна компанія Sthaler отримала ліцензію на її запуск у роздрібному секторі.
Новий спосіб оплати особливо сподобається молоді, переконаний виконавчий директор Sthaler Нік Драйден. "Сьогоднішній молоді потрібно, щоб все було простіше, зручніше, безпечніше і швидше", - говорить голова Sthaler. "Подивимося на результати експерименту і вирішимо, як будемо діяти далі", - сказала прес-секретар мережі супермаркетів Costcutter.
У 2014 році банк Barclays представив аналогічну технологію, розроблену тією ж компанією Hitachi. Схожий настільний зчитувач для пальців випустили тоді для корпоративних клієнтів.
На початку цього року Fingopay вже був випробуваний в одному з барів у лондонському районі Камден. Тоді, щоб випробувати нову систему, зареєструвалися 2000 осіб.
Представник компанії Sthaler вважає, що новий спосіб платежу - найбезпечніша форма біометричних платежів, нині не виявлено ні вразливостей, ні витоку даних.
Консультант із питань безпеки Грем Клулі ставиться до новинки дещо скептично: "Раніше впроваджувалися біометричні системи платежіві з використанням відбитків пальців, які було легко обдурити. Проблема з біометричними даними в тому, що на відміну від карт або певних додатків, їх не можна буде замінити в разі злому" .
"Якщо хтось отримав доступ до вашої біометрії, зробити нічого неможливо, ми ж не можемо поміняти палець. Мені здається дивною така наполеглива поспішність впроваджувати саме цю технологію, а не традиційні методи ідентифікації", - говорить експерт.
Професор Алан Вудворд з Університету Саррея, вважає систему безпечнішою, ніж попередні біометричні методи. "Цей метод заснований на тому, що кров тече по венах, що дає можливість переконатися, що її використовує справжня, жива людина. Таку систему набагато важче обдурити", - вважає він.
Як раніше повідомляв "Обозреватель", тривалу подорож у космосі для організму людини не проходить безслідно: в невагомості сповільнюється зростання м'язів і кісток, а високі дози радіації призводять до необоротних мутацій.