У МОЗ пояснили, чому українці живуть менше за європейців
Тривалість життя в Україні сьогодні на 10 років менша, ніж у середньому у Європі. Проблема полягає в тому, що люди занадто пізно звертаються по медичну допомогу або займаються самолікуванням.
Таку інформацію оприлюднив у ефірі ObozTV спікер МОЗ Олександр Ябчанка, коментуючи розробку в Україні програми "Безкоштовна діагностика" в рамках медичної реформи.
{"title":null,"id":"2597208"}"Якщо кожен лікуватиметься сам, сам собі призначатиме обстеження, ми будемо мати те саме, що і до сьогодні. Проблема самолікування призводила до того, що ми просто живемо на 10 років менше, ніж у середньому по Європі. Одна з причин — ми звертаємося до лікарів пізно, займаємося самолікуванням. Саме щоб цього не було, ми вводимо систему безкоштовної діагностики з другої половини 2019 року", — пояснив представник Міністерства охорони здоров'я.
"Ви, після того як підписали декларацію з лікарем, просто проходите в нього те чи інше планове обстеження, або у вас якась проблема зі здоров'ям... Якщо це вимагає додаткової діагностики, є програма безкоштовної діагностики. Він направляє вас на те чи інше обстеження. Національна служба здоров'я до тієї установи, де ви пройшли обстеження, згідно з договором, перераховуватиме кошти", — розповів Ябчанка.
Як повідомляв OBOZREVATEL, програму "Безкоштовна діагностика" в Україні введуть з 1 липня 2019 року. Програма включає 54 види обстежень. Це 6 видів УЗД, 5 видів рентгену, 4 види біопсії під контролем УЗД, тести на виявлення хвороб серцево-судинної системи.
Крім того, програма включатиме ендоскопічні дослідження та операції стравоходу, шлунка, тонкої і товстої кишки, нирок, сечового міхура.
Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.