Уряд затвердив кандидатів до Наглядової ради МЗУ

Уряд затвердив кандидатів до Наглядової ради МЗУ

Кабінет міністрів України погодив кандидатури на посади членів Наглядової ради у Медичних закупівлях України (МЗУ).

Відповідне рішення було ухвалено під час засідання Уряду 24 грудня та закріплено у розпорядженні № 1316-р, опублікованому на урядовому порталі.

Усі номіновані фахівці на посади незалежних членів – люди з великим професійним досвідом та значним міжнародним авторитетом.

Мова про трьох незалежних членів:

  • Ільзе Вінькеле (Латвія) – має значний досвід у сфері стратегічного менеджменту, регуляторної діяльності, роботи в Міністерствах соціальної політики та охорони здоров’я (колишня міністерка), знання у сфері інновацій та управління проєктами. Нині керує відділом безпеки лікарських засобів в Державному агентстві з лікарських засобів Латвійської Республіки.
Відео дня
  • Янне Харьюнпяя (Фінляндія) – має значний досвід фінансового планування та супроводу інвестицій, операційного менеджменту, працював в МВФ, Світовому банку, Сведбанку та інших фінансових установах, має експертизу в управлінні ризиками та корпоративній трансформації.
  • Діна Немирович (Україна) – має досвід у сфері аудиту, керівниця стратегічного планування та організаційного управління, працювала в таких провідних міжнародних компаніях як Ernst & Young, Baker Tilly та Deloitte.

Мова про двох представників держави:

  • Юрій Джигир – урядовець, ексзаступник міністра фінансів України та міністра оборони України, член Наглядової ради ‎Агенції оборонних закупівель;
  • Едем Адаманов – колишній генеральний директор Медичних закупівель України, заступник міністра охорони здоров'я України.
Уряд затвердив кандидатів до Наглядової ради МЗУ

"Попри виклики воєнного часу, ми продовжуємо впроваджувати прозорі та ефективні механізми управління державними підприємствами. Створення Наглядової ради ДП "Медичні закупівлі України" – це важливий крок до впровадження міжнародних стандартів корпоративного управління. Залучення незалежних експертів сприятиме підвищенню ефективності централізованих закупівель та забезпеченню прозорості. Це рішення відповідає цілям Державної антикорупційної програми та наближає нас до стандартів управління, прийнятих у Європі", — зазначив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

"Сьогодні Урядом ухвалено одне з ключових рішень, яке дає зелене світло для старту роботи Наглядової ради МЗУ, як ключового елементу реформи корпоративного управління. За роки своєї роботи в МЗУ я мав честь бути дотичним до реформи у двох надзвичайно важливих сферах: охорони здоров’я та корпоративного управління. На перший погляд, ці сфери здаються дуже різними, але насправді їх об'єднує одне — прагнення до якісних змін, що роблять життя людей кращим. Працюємо над тим, щоб зробити управління держпідприємством таким, що відповідає найвищим міжнародним стандартам, і, водночас, відповідає нинішнім потребам суспільства",– підкреслив заступник генерального директора з правового забезпечення МЗУ Сергій Заболотній.

Відкритий відбір на посади незалежних членів відбувався у координації та партнерстві з Агентством США з міжнародного розвитку USAID та їх проєктом SAFEMed "Безпечні, якісні та доступні ліки для українців".

Відбір претендентів здійснював Номінаційний комітет, який очолювала заступниця Міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції Марина Слободніченко.

До складу комісії з відкритого відбору незалежних членів Наглядової ради долучилися члени комісії з правом дорадчого голосу, серед яких Дін Кернс, представник Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні, Рене Штайнер з Представництва ЄС в Україні, Робін Марц від Офісу охорони здоров'я USAID в Україні та Якуб Какєтек, представник Світового банку в Україні. Їхня участь забезпечила прозорість та дотримання міжнародних стандартів під час формування складу Наглядової ради.

Щиро дякуємо їм за участь та внесок у забезпечення відкритого та справедливого процесу відбору.

Окрему подяку висловлюємо компанії Amrop, яка забезпечила професійний підбір кандидатів до складу Наглядової ради. Їхня робота сприяла створенню компетентного та збалансованого складу ради, що відповідатиме викликам часу.

Наступними кроками є укладення контрактів з обраними кандидатами, після чого очікується активна участь Наглядової ради у формуванні стратегії розвитку підприємства та забезпечення суворого контролю за його діяльністю, зокрема за фінансовими операціями та укладенням значних правочинів.

Нагадаємо, у серпні 2024 року Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ) оголосило про старт процесу формування Наглядової ради МЗУ – затвердило Положення та склад комісії (Номінаційного комітету) з відкритого відбору незалежних членів Наглядової ради МЗУ, а у листопаді – оголосило відкритий відбір.

Наглядова рада – це колегіальний орган, який здійснює функції управління контролю за діяльністю підприємства, зокрема, Наглядова рада приймає рішення щодо питань стратегічного розвитку та затвердження стратегічних документів, контролю ефективності діяльності керівництва щодо реалізації стратегії та фінансових показників, а також щодо належного функціонування системи внутрішнього контролю.

Створення Наглядової ради є важливим етапом на шляху до підвищення ефективності управління державною власністю в Україні. Це ще один крок до реалізації євроінтеграційних прагнень та боротьби з корупцією в країні.

Щиро дякуємо міжнародним партнерам за підтримку процесу формування Наглядової ради МЗУ, зокрема USAID та їх проєкту SAFEMed.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки