В Україні не збираються: в Росії заборонили популярні ліки від болю в горлі

13,0 т.
В Україні не збираються: в Росії заборонили популярні ліки від болю в горлі

Минулого тижня стало відомо, що з російських аптек стали масово вилучати препарат проти болю в горлі, який також продається і в Україні, "Стрепсілс".

"Росздравнадзор інформує про рішення виробника препарату "Стрепсілс, таблетки для розсмоктування (медово-лимонні) 12 шт., Упаковки осередкові контурні, пачки картонні" припинити дію декларацій про відповідність. Йдеться про десять серій препарату, виробник - "Рекітт Бенкізер Хелськер Інтернешнл Лтд.", Великобританія. Причиною такого рішення стала невідповідність вимогам нормативної документації за показником "Однорідність дозування", - повідомили російські ЗМІ.

"МедОбоз" звернувся до Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба - Авт.) щоб прояснити, чи будуть вжиті відповідні заходи і щодо продажу препарату на території України.

Так, за інформацією відомства, вказані серії препаратів "Стрепсілс", які вилучили з аптек РФ, в Україні не постачалися і, відповідно, не проходили державний контроль.

"Інформація про невідповідну якість лікарського засобу "Стрепсілс", виробництва "Реккітт Бенкизер Хелскер Інтернешнл, Великобританія", від "Реккітт Бенкизер Хелскер Інтернешнл Лімітед", територіальних органів Держлікслужби, або ДП "Державний експертний центр МОЗ України" на адресу Держлікслужби не надходила", - сказано в повідомленні держслужби.

Там також зазначили, що в разі надходження інформації про невідповідність якості "Стрепсілс", Держлікслужба буде вживати заходів, відповідно до законодавства України.

"Згідно зі статтею 17 Закону України "Про лікарські засоби", всі лікарські засоби, які ввозяться на митну територію України з метою їхньої подальшої реалізації (торгівлі) або використання у виробництві готових лікарських засобів, підлягають державному контролю якості", - сказано у відповіді відомства.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", теоретично існує можливість біологічного впливу на певну групу людей, що мають спільні варіанти генів.