Вакцинація захищає від COVID-19 лише 3 місяці?

Вакцинація захищає від COVID-19 лише 3 місяці?

Представники охорони здоров'я Великобританії повідомили, що вакцинація захищає від симптоматичного COVID-19, спричиненого варіантом Omicron, приблизно 10 тижнів. Для розрахунку того, наскільки добре бустери захищають від важких захворювань, поки що недостатньо даних. Проте вчені вважають, що ревакцинація забезпечить значний захист від госпіталізації та смерті.

У звіті представники Агентства безпеки охорони здоров'я Великобританії вказали, що має пройти кілька тижнів, перш ніж можна буде оцінити ефективність бустерних доз у боротьбі з важкими захворюваннями через Omicron. Однак, ґрунтуючись на досвіді з попередніми варіантами, це, ймовірно, буде значно вищим, ніж оцінки щодо симптоматичного захворювання.

За даними The New York Times, відколи країни почали повідомляти про випадки захворювання Omicron у листопаді, численні дослідження показали, що цей варіант краще дозволяє уникнути антитіл від вакцинації та попередньої інфекції. У звіті Великобританії йдеться про це, зазначаючи, що як вакцинація, так і бустерні дози щодо Omicron були менш ефективними та зникали швидше, у порівнянні з варіантом Delta.

Відео дня

Ефективність вакцинації та ревакцинації

Серед тих, хто отримав дві дози вакцини AstraZeneca, ревакцинація препаратом Pfizer або Moderna була на 60% ефективна у запобіганні симптоматичному захворюванню через 2-4 тижні після щеплення. Але через 10 тижнів бустер Pfizer був ефективним на 35%, а Moderna – на 45%.

Серед тих, хто отримав три дози Pfizer, ефективність вакцини становить 70% приблизно через тиждень після ревакцинації, але впала до 45% через 10 тижнів. Водночас ті, хто отримав серію перших двох доз вакцини Pfizer, а потім бустер Moderna, мабуть, мали ефективність 75% до 9 тижнів.

Звіт був заснований на аналізі 148 тис. випадків захворювання Delta та 68 тис. випадків захворювання Omicron у Великій Британії до 20 грудня. На цей час, як писали офіційні представники охорони здоров'я Великобританії, інфекції Omicron, мабуть, менш серйозні та з меншою ймовірністю призводять до госпіталізації, ніж інфекції Delta. На той момент 132 особи з лабораторно підтвердженим Omicron були госпіталізовані, і 14 людей померли у віці від 52 до 96 років.

Представлений аналіз є попереднім через невелику кількість пацієнтів з Omicron, які зараз перебувають у лікарнях, та обмеженого поширення Omicron серед старших вікових груп.

У звіті вказується, що частота повторного зараження для варіанта Omicron також збільшилася. Серед 116 тис. осіб, інфікованих Omicron, близько 11 тис. (9,5%) пов'язані з раніше підтвердженою інфекцією. Згідно з проаналізованими даними, 69 випадків зараження Omicron були третім епізодом зараження COVID-19, а 290 випадків сталися через 60-89 днів після першого зараження.

Omicron vs Delta

Omicron є домінуючим вірусом у четвертій хвилі інфекцій у Південній Африці, забезпечуючи рекордну кількість випадків захворювання, та швидко стає домінуючим штамом у всьому світі. Згідно з опублікованою вченими з Південної Африки доповіддю, зараження варіантом COVID-19 Omicron може зміцнити імунітет проти більш раннього Delta-штаму, знижуючи ризик тяжкого захворювання.

За словами авторів роботи, хоча було показано, що Omicron швидко передається і може вислизати від деяких антитіл, через два тижнів після появи симптомів імунітет до подальших інфекцій зріс у 14 разів. Останні результати показують, що можливість повторного зараження Delta-варіантом в інфікованих Omicron обмежена, що знижує присутність Delta.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки