МоваЯзык

/ Новини медицини

Вчені попередили про небезпеку прибирання в оселі

Прибирання у будинку - невід'ємна частина обов'язків практично кожної жінки. І багато хто під час клінінгу використовують всіляку їдку побутову хімію, при цьому забуваючи про захист. Норвезькі вчені під час досліджень встановили, що часте використання чистячих і миючих засобів призводить до зниження функції легень.

Про це повідомляє Foxnews.

За словами вчених, у жінок, які використовували спреї або інші засоби для чищення хоча б раз на тиждень, було зафіксовано більш прискорене зниження функції легень, ніж у тих, хто не користувався побутовою хімією.

"Але ж багато хто робить прибирання за допомогою побутової хімії чи не щодня", - зазначає провідний автор дослідження доктор Остін Свансі з Бергенского університету в Норвегії.

Свансі і його колеги вивчили дані понад 6200 учасників Дослідження дихального здоров'я Європейського співтовариства. У 22 медичних центрах у дев'яти країнах Західної Європи учасникам провели тести функції легенів і заповнювали анкети тричі протягом 20 років. 80% учасників повідомили, що вони самостійно займаються домашнім прибиранням.

Так, протягом дослідження жінки, що не мають відношення до застосування побутової хімії, показали найповільніше зниження функції легень. Тобто, у них був відзначений тільки природний віковий процес, який починається після 35-річного віку.

У решти учасників зниження функції легень було прискореним - чим частіше був контакт з хімією, тим швидше відбувався негативний процес.

Автори вважають, що така закономірність пов'язана з подразненням, яке відбувається унаслідок впливу випаровувань хімічних речовин на слизові оболонки дихальних шляхів.

Медики при цьому наполягають, що щоб уникнути шкоди під час роботи з побутовою хімією необхідно надягати не тільки рукавички, але і маску або респіратор. А також бажано під час і після прибирання провітрювати приміщення.

Як повідомляв раніше "Медобоз", побутова хімія викликає менопаузу.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

Тема
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини