МоваЯзык

/ Новини медицини

Учені розкрили таємницю глибокого сну: не будіть тих, хто спить

41.9т
Читати матеріал російською

У США вчені розкрили одну з таємниць глибокого сну. Саме в цій фазі сну відбувається будівництво і зміцнення структур, що з'єднують нейрони мозку один з одним, – синапсів.

Такого висновку дійшли вчені разом із нейробіологами з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, передає Newsroom. Вони пояснили, що під час утворення синапсів відбуваються найяскравіші сни. Так, мозок не спить, а нейрони взаємодіють між собою.

Для свого дослідження вчені створили кількісну модель зміни активності мозку в міру зростання дитини – від народження до п'ятнадцяти років. Ця модель уперше показала, що з віком змінюється функція сну.

У результаті було виявлено, що приблизно у віці двох з половиною років основна функція сну змінюється: від побудови інфраструктури мозку до його відновлення та щоденного очищення від пошкоджень. У такий період у дітей скорочуються фази швидкого сну і зменшується його тривалість.

Учені закликали не будити немовлят під час фази швидкого сну, оскільки в цей час відбувається реорганізація мозку. Потім протягом усього життя у людини буде переважати вже повільний сон, який відповідає за відновлення.

Як повідомляв OBOZREVATEL, учені з'ясували, що денний сон може бути смертельно небезпечним.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини