Вчені винайшли вакцину проти наркотиків

17,3 т.
Вчені винайшли вакцину проти наркотиків

Дослідники з Національного військово-медичного центру Уолтера Ріда (WRAIR), що працюють у програмі дослідження ВІЛ (MHRP), розробили речовину, яка блокує дію героїну.

Як повідомляє Naked-science.ru, препарат уже протестований на тваринах - лабораторних мишах і щурах.

Потрапляючи в тіло, "вакцина" вивільняє антитіла, які перешкоджають проходженню молекул опіоідів через гематоенцефалічний бар'єр. Для наркозалежного це означає, що незалежно від отриманої дози він не відчуває психоактивних ефектів наркотику. До складу вакцини також входить ад'ювант - комплекс Army Liposome Formulation, що підсилює імунну відповідь на токсин (у цьому випадку наркотики опіоідного ряду).

Подібних "вакцин" розроблено вже кілька; творці препарату WRAIR поки не порівнювали ефективність своєї "вакцини" з іншими, проте препарат виявився ефективніше попередньої розробки того ж інституту і більш стабільним. Стабільність препарату продовжить термін придатності і полегшить виробництво і зберігання.

У дослідженні, опублікованому в журналі Journal of Medicinal Chemistry, зазначається, що препарат запобігає потраплянню у мозок не тільки героїну, а й інших речовин опіоідного ряду: гідрокодону, оксикодону, гідроморфон, оксіморфон і кодеїну; він знижує токсичну дію великих доз героїну, що робить його хорошим кандидатом у препарати для терапії та профілактики передозування.

Антитіла препарату, розробленого WRAIR, що не зв'язуються з низкою інших опіатів: метадоном, бупренорфіном, трамадолом, фентанилом тощо. Фентаніл - один із найсильніших наркотиків цього ряду, в 100 разів більше адиктивний і небезпечний, ніж героїн, тому боротьба із залежністю від фентанілу і передозуваннями - одне з ключових напрямків подібних дослідників. "Вакцину" від фентанілу вже створили й протестували на мишах дослідники з науково-дослідного інституту Скріппса; вона виявилася ефективною, але клінічних досліджень на людях до цих пір не проводилося.

Нездатність антитіл WRAIR зв'язуватися із метадоном і бупренорфіном дозволяє використовувати їх одночасно з замісної метадонової і бупренорфіновою терапією.

На те, щоб завершити клінічні дослідження нової "вакцини" і вивести препарат на ринок, може знадобитися кілька років. Зараз творці препарату шукають фінансування; продовжувати його розробку буде фармацевтична компанія Opiant Pharmaceuticals.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", напередодні новорічних свят співробітники Королівського коледжу лікарів загальної практики вирішили оцінити образ Санта-Клауса з професійної точки зору.