COVID-19 може передаватися через унітаз: учені сказали, як уберегти себе
Вчені вважають, що змивання унітазу із закритою кришкою може допомогти зупинити поширення COVID-19.
У дослідженні вчених, на яке посилається Daily Mail, зазначено, що коронавірус дуже живучий і здатний пережити подорож через травну систему людини. Він може міститися в фекаліях навіть за кілька тижнів після зникнення симптомів.
"Через турбулентність, що створює швидкий потік води, змивання в унітазі формує хмару інфекційних частинок, яка може підніматися на висоту до 3 футів (1 метр). Деякі частинки уловлюються чашею унітазу або водою, проте якщо унітаз не прикритий кришкою, то в простір над сидінням піднімається до 60% крапель", – йдеться в дослідженні.
За твердженням вчених, у такий спосіб вірус може або безпосередньо заразити іншу людину, або осісти на розташованих поблизу поверхнях.
Щоб не допустити цього, фахівці закликали людей, що користуються загальними або громадськими туалетами, закривати кришку перед тим, як натиснути на ручку змиву.
Зараз багато людей носить маски й використовує антисептик для рук або противірусні серветки, щоб зменшити ризик передання інфекції, та мало хто знає про ризики, пов'язані з фекаліями. Щоб глибше вивчити ризик зараження людей під час відвідування туалету, дослідники з університету Янчжоу провели серію комп'ютерних симуляцій.
Вони встановили, що після змивання утворюється завихрення, схоже на торнадо або вир. Потім цей вихор здіймається в повітря та розносить заражені краплі, які можуть містити будь-який вірус, включно з грипом або коронавірусом.
"Можна припустити, що в разі частого використання туалету швидкість буде ще вищою, наприклад, для сімейного туалету під час напруженого часу або громадського туалету, який обслуговує густонаселений район", – сказав Цзі-Сян Ван з університету Янчжоу.
Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, передання коронавірусної інфекції від зараженої людини до здорової здебільшого відбувається через руки.