Вісім гривень у день на харчування: мережу вразило голодне життя пацієнтів у психіатричних лікарнях України

11,6 т.
Вісім гривень у день на харчування: мережу вразило голодне життя пацієнтів у психіатричних лікарнях України

Мережу обурив пост української журналістки Інни Білецької, яка підняла питання харчування психічно хворих пацієнтів в українських лікарнях.

Відповідною публікацією вона поділилася на своїй сторінці у Facebook.

"150 грамів, 200 грамів, 300 грамів. Хліба. На добу. Це не про блокадні міста, не про голод, не про сибірські табори. Це про тих, кого від нас ховають за високими парканами і гратами вікон. Перше, що вони запитують на обході, чи є хліб. Вони голодні, вони не можуть заснути, тому що голодні", - пише вона.

За її словами, на харчування таких пацієнтів виділяється вісім гривень на день. "Вісім гривень - це вівсяний суп на сніданок, кукурудзяний суп і вариво з макаронів на обід, картопля на вечір. Вісім гривень - це яйце раз на тиждень і масло тільки АТОвцям. Вдумайтеся, що можна купити на вісім гривень у день? Булочку? Такі бюджети затверджують обласні депутати", - розповідає журналістка.

Вона також зазначає, що саме так живе більшість психіатричних лікарень в Україні. Всі вони керуються наказом Міністерства охорони здоров'я "часів Богатирьової", коли вирішили оптимізувати харчування, збалансувати його. Норми хліба урізали більш ніж удвічі. Хліб повинні замінити м'ясом, молоком, кефіром, гречкою. Але на це немає грошей. Тому просто урізали хліб.

"Медики просять скасувати цей лютий наказ, який змушує їх ділити душевнохворих на гіпотрофіків, нормотрофіків і гіпертрофіків, просять дозволити додати хліба і змусити обласних депутатів додати грошей. Медики зазначають, їхні пацієнти - не пацієнти звичайних лікарень, куди родичі принесуть обід, сніданок і вечерю. Медики готові кричати про те, що ніколи не зможуть пояснити пацієнтам, що комусь із них можна більше хліба, а комусь менше. Медики купують хліб, дорогою на роботу, і носять його по палатах", - ділиться Білецька.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", 2,5 мільйона українців не мають доступу до медичної допомоги.