МоваЯзык

/ Новини медицини

"Візит в парк мене мало не вбив": зірка англійського регбі розповів про негативний досвід прогулянки

44-річний спортсмен Метт Доусон до кінця життя змушений відвідувати лікаря внаслідок укусу кліща.

2 роки тому укус кліща мало не коштував життя зірці англійського регбі, повідомляє Daily Mail .

Після прогулянки в парку біля Метта з'явилося висипання і лихоманка. Тільки після аналізу крові лікарі діагностували хворобу Лайма, яка викликає запалення серця. І, хоча, курс антибіотиків врятував життя чоловікові, йому до кінця життя потрібно буде спостерігатися у лікаря і контролювати частоту серцевих скорочень.

"Мені здавалося, що дружина Керолін занадто хвилюється і перебільшує наслідки укусу кліща. Зрештою, мене вкусив "рідний" англійська кліщ, коли ми з тренером займалися в парку ", - згадує Доусон.

Однак, Керолін була стурбована тим, що чоловік заразився хворобою Лайма - бактеріальною інфекцією, що передається від кліщів. Вона викликає запальні процеси, викликаючи симптоми грипу. Керолін недарма хвилювалася, оскільки вже стикалася з цією хворобою десятьма роками раніше в своїй рідній Німеччині.

Через два тижні після інциденту, на місці укусу стало формуватися пляма висипу у формі ока бика, що і змусило його нарешті звернутися до лікаря.

"Керолін запитала, чи може це бути хвороба Лайма, але нам сказали, що це був інфікований укус і дали крем-антибіотик", - говорить Метт.

Проте, протягом декількох днів його лихоманило, а температура була високою.

"Я відчував себе жахливо. У мене боліла голова, і я ледве міг встати з дивана. Все тіло ломило. Ми подзвонили лікаря і мені сказали, що я просто був вірус і дали знеболювальні, щоб знизити температуру і прибрати болю", - згадує Метт .

Повторне згадка про можливу хвороби Лайма лікарі відкинули, сказавши, це класичні симптоми вірусу.

Однак, пару днів по тому, лікар вирішив переглянути діагноз і призначив аналізи крові.

Аналізи крові підтвердили, що це дійсно хвороба Лайма. Але при цьому виявили також і запалення серця, що стало зволіканням в лікуванні. Метту "пощастило" опинитися в 1% людей, які отримують ускладнення подібного характеру.

Метт розповідає, що він був ошелешений і пригнічений цією новиною. Його негайно відправили на лікування з призначенням внутрішньовенних антибіотиків для боротьби з хворобою серця.

За даними Національної служби охорони здоров'я, близько 3000 людей прийшов в рік в Великобританії ставиться діагноз "хвороба Лайма".

Хвороба поширюється кліщами, інфікованими бактеріями Borrelia. Але кліщі настільки малі, що багато людей просто не помічають укусу.

Симптоми зазвичай розвиваються від двох до 30 днів після укусу кліща. Як правило, перша ознака - це формування висипу в місці укусу у вигляді ока бика. Це з'являється під час розмноження бактерій на місці укусу.

Потім бактерії потрапляють в кров, вражаючи суглоби і нервову систему, викликаючи запалення. Здається, що ви підхопили грип - ломить тіло, болить голова, підвищується температура і людини лихоманить. Але антибіотики ефективно справляються з цією недугою.

Однак, якщо не почати терапію вчасно, хвороба Лайма може поширитися на мозок або, як виявив Метт, серце. Таким чином імунна система реагує на бактерії, виробляючи запалення. Це, в свою чергу, впливає на ритм серця і блокує сигнали між верхніми і нижніми камерами, в результаті чого серце починається битися понад ритму і набагато швидше.

Деякі люди відчувають тільки прискорене серцебиття, так, як ніби їх б'ють в груди кулаком.

"Коли серце б'ється вище нормального ритму, це призводить до сильної втоми. В разі Метта, то кардит Лайм змушував його серце битися додаткові 30 000 ударів в день. Це занадто багато, зазвичай, це всього лише 1000 додаткових ударів", - говорить лікар- кардіолог Прасад.

У довгостроковій перспективі додаткові удари створюють таке навантаження на серце, яка може привести до фатальної серцевої недостатності.

Метт були призначені бета-блокатори, щоб спробувати уповільнити серцебиття, але вони не вирішили проблему. Йому ставало ще гірше.

"Я відчував себе втомленим весь час, не міг зробити жодного фізичного вправи. Я звик до тривалого бігу, їзді на велосипеді, а також до серйозних навантажень в тренажерному залі або з тренером. А тут дійшло до того, що я не міг зробити елементарних зусиль, навіть просто підняти дітей. Я хотів повернути собі свою колишню життя ", - згадує Метт.

Так, Метт був схильний до процедури серцевої абляції, щоб випалити ділянки серцевого м'яза, які ініціюють додаткові удари.

Це передбачало, що електроди, що подаються до серця через артерію в паху, будуть впливати на проблемні ділянки, просто "спалюючи" їх.

"Звичайно, я був стурбований перед хірургією. Але хіба у мене був вибір?", - каже Доусон.

Через кілька тижнів після абляції, у Метта додалося енергії. Але в через півроку в родині сталося нове горе - менінгітом захворів трирічний син Самі. Якийсь час він навіть був підключений пристрій життєзабезпечення. Занепокоєння Метта про власному серці відступило на другий план.

Проте, хвороба не відступала - через рік після укусу втома повернулася, а фахівці рекомендували повторно зробити абляцию.

Частота серцевих скорочень Метта повернулася в норму, але йому потрібно буде контролювати їх все своє життя. Тепер він може робити тільки легкі фізичні навантаження - наприклад, грати в гольф.

Однак, він відчуває себе винуватим, що не послухався дружину, і обидва сердяться на недостатньо швидку реакцію лікарів. Адже, якби лікування почали відразу, таких наслідків не було.

На жаль, якщо людина не помітив укус кліща або висип знаходиться не на видному місці, діагностування хвороби Лайма може зайняти багато часу, адже симптоми дуже схожі з симптомами вірусної інфекції.

Метт підтримує проект для підвищення обізнаності про кліщових захворюваннях, які стають все більш поширеними по всій Великобританії.

Раніше припускали, що ризик хвороби Лайма був обмежений в основному в сільських районах, таких як Шотландія, район Озера і Ексмур. Але, в останні роки спостерігається постійне збільшення кількості укусів кліщів в міських парках або навіть приміських садах.

Насправді, можливість зловити хвороба Лайма існує в будь-якому місці, де є високі трави, чагарники або лісиста місцевість.

Вакцини проти хвороби Лайма немає, тому профілактика є єдиною вірною захистом.

Ви повинні або уникати заражених кліщами районів або носити захисний одяг з щільної тканини, просоченої інсектицидом.

Власники домашніх тварин повинні перевіряти своїх тварин на наявність кліщів і застосовувати обприскування.

Метт дізнався про те, що потрібно бути пильним занадто дорогою ціною.

"Це було таке тривожне і страшне час для мене і моєї сім'ї, я ніколи не думав, що просто укус кліща може практично вбити мене. Я просто хочу, щоб всі знали про небезпеки і симптомах, щоб вони ніколи не страждали так, як я" , - говорить колишня зірка регбі Метт Доусон.

Як повідомляв раніше "Обозреватель", є простий спосіб убезпечити себе від укусу кліщів.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини