Загрожує смертю: вчені назвали несподівану небезпеку сну

49,7 т.
Загрожує смертю: вчені назвали несподівану небезпеку сну

Систематичний безперервний сон тривалістю понад дев'ять годин може призвести до втрати дитини навіть на пізніх термінах вагітності.

До такого висновку прийшли вчені з Мічиганського університету, пише Eurek Alert. Під час свого дослідження вони опитали понад 150 жінок, у яких стався викидень на 28 тижні або пізніше.

Також в дослідженні брали участь 450 жінок на останніх термінах вагітності і ті, хто вже народив здорових дітей.

Читайте: Живіт був зовсім пласким! Дівчина дізналася про вагітність на дев'ятому місяці

"Вагітні жінки часто прокидаються і встають посеред ночі. І хоча це багатьох турбує, переривання сну допомагає зберегти дитину", – пояснила доктор філософії, магістр наук, дослідник Мічиганського університету у відділі медицини сну, кафедри неврології і кафедрі акушерства та гінекології Луїза О'Браєн.

Ілюстрація

Небезпечний вплив сну на вагітність вчені пояснили тим, що під час пробудження активізується вегетативна нервова система і підвищується артеріальний тиск. Саме від низького тиску у жінок збільшується ризик переривання вагітності та відхилень у ембріона.

Як писав OBOZREVATEL, люди, які сплять менше шести годин на добу, більше схильні до ризику розвитку серцево-судинних захворювань на відміну від тих, хто спить 7-8 годин.