"Мозок тут ні до чого": генетики назвали причину Паркінсона
Дослідження встановили, що причина розвитку хвороби Паркінсона знаходиться не в мозку, а в кишечнику.
Групі вчених з медичної школи університету Джонса Хопкінса (США) вдалося відстежити шлях токсичного білка до мозку з моменту його утворення в кишечнику. Результати роботи опубліковані в журналі Neuron.
Фахівці змогли відтворити процеси в організмі, які характерні для цього захворювання. Вони показали, що збудник Паркінсона – альфа-синуклеїн – потрапляє в мозок через блукаючий нерв. Це підтверджує теорію німецького вченого Хайко Браака, згідно з якою білок потрапляє в мозок з травного тракту, де поширюється і руйнує нейрони.
В ході 10-місячного експерименту з'ясувалося, що введення синтетичних, патологічно сформованих фібрил альфа-синуклеїну в м'язи кишечника мишей призводило до появи перших симптомів.
Вже через один місяць протеїн "добирався" до мозку, а ще через два – проникав не тільки в ту частину мозку, яку вражає хвороба, але і в інші області, такі як мигдалина, гіпоталамус і префронтальна кора.
Читайте: Знайдено спосіб запобігти нападам важкої хвороби
Як писав MedOboz, вчені виявили ранні ознаки хвороби Паркінсона, які проявляються ще за 15-20 років до появи перших симптомів захворювання.