МоваЯзык

/ Неврологія

Знайдено спосіб зупинити хворобу Альцгеймера

Уникнути старості не можна, але вчені зазначають, що можна відстрочити найнеприємніших її супутників - хворобу Альцгеймера або Паркінсона. Головне, на думку вчених, вчасно запідозрити перші ознаки старіння мозку, до яких відноситься і втрата нюху.

Про це сказано в дослідженні Technical University Munich, повідомляє Medicalxpress.

Ініціатори дослідження вважають, що втрата нюху може вказувати на нейронну хворобу, таку як хвороба Альцгеймера або хвороба Паркінсона.

Деякі нейрони або їхні класи старіють швидше за інших. "І втрата нюху є одним з перших клінічних ознак природного старіння, що може супроводжуватися нейродегенеративним захворюванням, таким як хвороба Альцгеймера або хвороба Паркінсона", - говорить професор Ілона Грюнвальд Каден.

Дослідження проводилося на плодових мухах, які так само, як люди, з віком втрачають нюх. І під час спостережень було виявлено кілька ключових генів і механізмів, які сприяють цій віковій дегенерації.

Також вчені встановили, що на зміни в нейронах роблять значний вплив окислювальні процеси. Вони провокують накопичення особливих кисневих з'єднань у клітинах або тканинах, що може призвести до тимчасового або постійного пошкодження і прискореного старіння.

Дослідники виявили і зворотний зв'язок: зупинка окисного процесу за допомогою введення антиоксидантів повністю зупинила втрату нюху, а отже, і дегенеративні процеси в мозку.

"МедОбоз" раніше повідомляв про те, як навчитися контролювати мозок.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини