Нові правила в лікарнях: українців попередили про нюанс з деклараціями
Якщо лікар відмовляється підписувати з вами декларацію, мотивуючи відмову тим, що вже набрав оптимальну кількість пацієнтів, потрібно повідомити про це головного лікаря або МОЗ.
Таку пораду дав заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк в Facebook.
"Рано панікувати, що "хороших лікарів розібрали". Ви можете вибирати лікаря, якому довіряєте. Але і не зволікайте, адже рано чи пізно хороших лікарів таки розберуть", - підкреслив він.
Читайте: Українців без декларацій відправлять у "червоний список": медреформа в дії
За його даними, від старту кампанія "Доктор для кожної сім'ї", всього три сімейні лікарі та два педіатри в Україні набрали потрібну кількість пацієнтів
"За місяць кампанії набрати ліміт пацієнтів майже неможливо. На сьогодні це зробили лише 5 лікарів на всю країну. Це три сімейних лікарі (в Полтавській, Чернігівській та Донецькій областях) і два педіатри (обидва - Донецька область). Більшість лікарів знаходиться досить далеко від лімітів", - зазначив Ковтонюк.
Він нагадав, що для сімейного лікаря оптимальна кількість пацієнтів - 1800, терапевта - 2000, педіатра - 900.
Читайте: Декларація з лікарем: відповіді на поширені питання
{"url":"https://www.facebook.com/pavlo.kovtonyuk/posts/1761856737185783","width":"500","height":"463"}Як повідомляв OBOZREVATEL.UA, уже через кілька місяців лікарні почнуть фінансувати за принципом "гроші йдуть за пацієнтом". На молодого українця будуть виділяти 370 грн/рік, на підлітка - 814 грн, на старого - 740 грн, а на дитину до 5 років - 1480 грн.