Діагноз вдвічі швидше: в Україні з’явиться цифрова технологія діагностики раку

Діагноз вдвічі швидше: в Україні з’явиться цифрова технологія діагностики раку

В Україні впроваджується надсучасна цифрова технологія виявлення раку, яку вже використовують у провідних країнах світу з розвиненою медициною. Національна програма з впровадження цифрової технології діагностики раку стане рушійною силою для більш швидкого та точного виявлення й лікування раку.

Досвід США, Ізраїля, Великої Британії та інших країн Європи показав: технологія допомагає у декілька разів скоротити час очікування діагнозу, що дозволяє більш ефективно боротися з онкологією.

Перший цифровий сканер вже мають встановити в одній з гістологічних лабораторій Києва. Ініціаторами програми стали Міжнародний фонд медичних інновацій та меценат, лікар Тигран Амалян. Для повної реалізації проєкту мають зібрати понад 7 500 000 грн.

Меценати програми планують запровадити унікальну для нашої країни медичну технологію цифрового сканування, зберігання та обробки гістологічних даних. Встановлення понад 100 цифрових сканерів у лікарнях та лабораторіях України дозволить створити цифрові сховища із файлами та бібліотеки знімків, якими можна обмінюватися із фахівцями з будь-якої точки світу.

Використання цифрового сканера кардинально покращить ситуацію із діагностикою та лікуванням онкології. Оцифрування гістологічного препарату також допоможе патологам використовувати нейромережі або штучний інтелект, - вважає один із меценатів програми, лікар Тигран Амалян.

Канцер-реєстр України щорічно фіксує такі невтішні дані: 14 000 українців отримують діагноз "рак", 63 000, що становить 45% хворих помирають від хвороби. Ініціатори цифрової технології діагностики раку впевнені: після реалізації програми статистика істотно зміниться.