Медики дізналися, звідки береться найсмертоносніший вид раку

21,4 т.
Медики дізналися, звідки береться найсмертоносніший вид раку

Основною причиною розвитку одного з найбільш смертоносних видів раку вважається бактерія Helicobacter pylori (H. pylori).

Як повідомляє Eurekalert, рак шлунка є одним із п'яти найбільш смертельних видів раку. Згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), близько 750 тис. пацієнтів помирають щороку після розвитку захворювання.

Наразі немає ефективних методів лікування раку шлунка, і зростаюче поширення антибіотикорезистентності ще більш ускладнює лікування інфекції. Дослідники з Університету Ерлангена-Нюрнберг (FAU) тепер визначили два механізми, через які ця бактерія може викликати рак шлунка. Їхні результати можуть призвести до розробки нових терапевтичних підходів.

Міжнародна група вчених на чолі з доктором Ніколь Тегтмайер з кафедри мікробіології досліджувала, як бактерії руйнують захисний шар шлунка. Цей захисний шар складається із щільно "упакованих" епітеліальних клітин, які захищають шлунок від впливу шлункової кислоти. Дослідники виявили, що H. pylori виділяє фермент, протеазу, звану HtrA, яку він використовує як зброю для проникнення у цей захисний шар. HtrA розщеплює три білка окклюдіна, Клаудина-8 і E-кадгерінів, руйнуючи шар епітеліальних клітин.

У результаті бактерії H. pylori можуть проникати в більш глибокі, зазвичай вільні від патогенів шари тканини, і наносити додаткових втрат. Це перший крок до розвитку раку шлунка.

Однак за цим першим етапом є ще один, який ще більш небезпечний. Голкоподібні випинання, звані системами секреції типу IV, активуються і функціонують як "молекулярні шприци". Використовуючи рецептор-залежний механізм, вони вводять бактеріальний токсин, білок CagA, через базолатеральну мембрану клітин-господарів. Ін'єктований CagA згодом перепрограмує клітини-господаря, що робить їх потенційно злоякісними.

Іншим ефектом цього білка є те, що він не дозволяє імунній системі людини розпізнавати і усувати бактерії - найважливіший механізм довгострокового виживання H. pylori в шлунку людини.

Доктор Тегтмайер очікує, що ці результати дозволять розробити важливі нові антибактеріальні терапевтичні підходи. Команда вже почала тестувати специфічні інгібітори HTRA. "Ми сподіваємося, що відповідні активні агенти можуть або повністю запобігти інфекції, або пригнічувати ін'єкцію CagA", - пояснює Тегтмайер.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", сік сирої картоплі є засобом, який захистить від багатьох захворювань, враховуючи діабет, високий кров'яний тиск і навіть рак.