Названий популярний в Україні "вбивця бур'янів", який викликає рак

39,7 т.
Названий популярний в Україні ''вбивця бур'янів'', який викликає рак

Суд у Сан-Франциско (США) визнав, що гербіцид Roundup на основі гліфосату німецької компанії Bayer призвів до онкологічного захворювання. Саме ця речовина сприяла розвитку неходжкінських лімфом у жителя Каліфорнії Едвіна Хардемана.

Як передає ВВС, фармакологічний концерн Bayer при цьому заперечував, що їхній продукт Roundup є канцерогенним. Однак відбудеться новий суд, де встановлять відповідальність і розмір компенсації, яку Bayer має виплатити потерпілому.

Читайте: Врятує від раку та інсульту: названо ефективний спосіб уникнути передчасної смерті

"Ми переконані, що надамо докази того, що дії Monsanto були правильними, і компанія не повинна нести відповідальність за захворювання пана Хардемана", — заявили представники німецької компанії.

У Bayer "переконані в тому, що є наукові підтвердження того, що гербіциди на основі гліфосату не викликають рак".

Додамо, що це лише друга справа з 11 200 судових позовів про шкоду Roundup у США. Раніше житель Каліфорнії отримав 289 млн доларів компенсації після того, як суд присяжних встановив, що Roundup викликав у нього рак. Пізніше суму компенсації зменшили до 78 млн доларів, а справа перебуває на стадії оскарження.

Зазначимо, що цим гербіцидом обробляють бур'яни і в Україні.

Гербіцид Roundup

Гліфосат був презентований компанією Monsanto у 1974 році, термін дії патенту на молекулу гліфосату закінчився у 2000 році, і тепер цю хімічну речовину продають різні виробники. У США вона входить до складу понад 750 продуктів.

У 2015 році Міжнародне агентство з вивчення раку і агентство раку у складі Всесвітньої організації охорони здоров'я ООН дійшли висновку, що гліфосат є "ймовірно канцерогенним для людини".

Як повідомляв OBOZREVATEL, названа речовина, яка вбиває "невразливий" рак.