Як оформити інвалідність згідно нових правил: покрокова інструкція

Як оформити інвалідність згідно нових правил: покрокова інструкція

Початок нового 2025 року ознаменувався для українців багатьма змінами. Зокрема, з 1 січня почали діяти нові правила визначення статусу інвалідності.

Яким чином ці зміни реалізуються?

Що потрібно знати і як діяти пацієнтам, щоб згідно з новими правилами отримати статус інвалідності та необхідні документи?

Оцінка повсякденного функціонування людини

Відповідно до нових вимог МОЗ Київський Міський Клінічний Онкологічний Центр сформував експертні команди лікарів-практиків для проведення оцінки повсякденного функціонування людини.

"Організація роботи експертної команди повністю відповідає вимогам", – зазначає Андрій Кондратенко – директор КНП "КМКОЦ", кандидат медичних наук, лікар-хірург-онколог вищої категорії.

Де, як і ким проводиться оцінювання в КНП "КМКОЦ"?

Для проведення оцінювання повсякденного функціонування людини у КНП "КМКОЦ" виділено спеціальне приміщення на першому поверсі. Для пацієнтів з обмеженою мобільністю передбачено зручний доступ .

  • Працює 9 команд. У кожній 3 фахівці. Задіяна велика кількість спеціалістів. Їхня робота у команді чергується з професійною діяльністю лікаря.

Згідно з новими правилами процес встановлення статусу інвалідності повністю цифровізований.

Що більше НЕ потрібно робити для отримання статусу

  • виконувати вимогу щодо перебування на лікарняному не менше 120 днів;
  • проходити ЛКК.

За наявністю даних лікуючий лікар (онколог) сформулює відповідні документи для подальшого проведення процесу оцінювання у будь який момент.

Кожен пацієнт може обрати місце і час проведення оцінювання.

Відповідно до результатів проведеного оцінювання:

  • встановлюється статус інвалідності;
  • за потреби призначаються засоби реабілітації;
  • оновлюється індивідуальна програма реабілітації;
  • визначається ступінь втрати працездатності.

Хто може проходити оцінювання у КНП "КМКОЦ"?

Пройти оцінювання функціонування людини у КНП "КМКОЦ" можуть

  • пацієнти – військові та цивільні особи, що мають онкологічний діагноз.

Безстрокове та рішення МСЕК з незакінченим терміном

У багатьох людей виникає цілком зрозуміле питання: що робити, якщо термін дії статусу за попереднім рішенням МСЕК ще не закінчився або рішення було безстроковим?

Якщо рішення МСЕК було безстроковим, якщо термін дії статусу за попереднім рішенням МСЕК ще не закінчився, пацієнтам з інвалідністю не потрібно звертатися для продовження дії документів, виплат і пільг.

Покроковий алгоритм дій за новими правилами:

  • Звертаєтесь до лікуючого лікаря.

При зверненні пацієнт має надати особисті документи: - паспорт - ІПН - військово-обліковий документ - результати обстежень та документи, які підтверджують причину інвалідності.

  1. Лікуючий лікар формує направлення на оцінювання.3. Пацієнт обов’язково має повідомити лікарю адресу електронної пошти, на яку буде надіслано сповіщення про результати оцінювання.4. Лікуючий лікар разом із пацієнтом обирають місце проведення оцінювання. Склад комісії залишається невідомим до моменту проведення оцінювання.
  2. Повідомлення про час та місце оцінювання може: - прийти на електронну пошту; - прийти у вигляді рекомендованого поштового листа; - повідомить лікуючий лікар.
  3. Проводиться процедура оцінювання. Експертна команда розглядає надані документи, за необхідності проводить огляд, призначає дообстеження.
  4. Результат оцінювання з висновком експертної команди та рішенням про статус інвалідності надійде на електронну пошту або його можна отримати у лікуючого лікаря.
  5. Отриманий документ замінить колишні довідки МСЕК.