Тест на увагу до себе: місія здійсненна

65,4 т.
Тест на увагу до себе: місія здійсненна

Челендж на тему профілактики онкозахворювань, що стартував в Україні тиждень тому, отримав величезну підтримку суспільства. У ньому взяли участь медики, відомі українські блогери та звичайні українці. За цей короткий час до челенджу приєдналося приблизно 500 тисяч осіб, які розмістили пости з хештегом #ІЯпройдутест.

Тест на увагу до себе: місія здійсненна

Усі ми розуміємо, наскільки небезпечні онкологічні захворювання. На жаль, такий діагноз може стати повною несподіванкою для людини, яка ще вчора була впевнена у своєму здоров’ї, адже рак дуже довго не проявляється жодним чином. І так, деякі онкозахворювання за короткий термін можуть призвести до летального результату. То чого ж багато хто з нас і далі безтурботно ставиться до профілактики, коли йдеться про здоров’я?

Відео дня

"Люди рідко приходять до онколога просто для щорічної перевірки, особливо ті, хто займається спортом, правильно харчується та не має шкідливих звичок. Але таких "спортивних" лишень 3-5%, – говорить Олександр Стаховський, уролог-онколог вищої категорії Центру онкології "Добробут". – Саме тому ми й створили онлайн-тест – для підвищення обізнаності населення про потенційні ризики захворіти на онкологію, а також для виявлення груп людей, схильних до захворювання, на основі існуючих доведених ризиків. Справа в тому, що не в усіх є можливість пройти генетичне тестування (це більш достовірний спосіб виявлення схильності до онкозахворювань, проте й дорожчий), а відповісти на запитання онлайн-тесту може будь-хто, у кого є доступ до інтернету. І це абсолютно безплатна процедура".

Що раніше, то краще

Справа в тому, що "все було добре, аж раптом" – це неправда. Як свідчить медична практика, задовго до фатального розвитку перебігу хвороби організм сигналізує про те, що з ним не все гаразд. Ось чому не варто чекати, поки вдарить грім. Нині головна проблема в лікуванні більшості онкохворих – несвоєчасно поставлений діагноз.

Українські медики відзначають, що в нашій країні люди найчастіше звертаються по медичну допомогу вже на III-IV стадіях хвороби, коли лікування трудомістке й дороге, а ймовірність успішного результату гарантувати неможливо. Водночас успіх лікування на I-II стадіях становить понад 90%.

Онлайн-тестування: п’ять хвилин для себе

Як розповідає Олександр Стаховський,

Тест на увагу до себе: місія здійсненна

важливо розуміти, що цей тест створений для людей, які відчувають себе здоровими, але їм просто бракує часу відвідати лікаря для перевірки. Багато хто вважає себе абсолютно здоровими і не хочуть змінювати звичний спосіб життя або відмовлятися від шкідливих звичок, не довіряючи лікарям. Відповідаючи на питання онлайн-тесту, людина дізнається, на що варто звернути увагу в майбутньому, задумається про те, як на здоров’я впливають звички, той чи інший тип зовнішності, а також задумається про наявність генетичної схильності (коли онкозахворювання були в найближчих родичів).

"Завдання тесту – надати людям можливість пройти критичними точками та звернути увагу на потенційні ризики. Це не означає, що людина, яка пройшла тест, обов’язково хвора. Вона може просто опинитися в зоні ризику, і ймовірно, їй слід звернутися до лікаря для консультації. Можливо, буде потрібно зробити якісь додаткові обстеження, щоб виявити захворювання або підтвердити його відсутність", – коментує онколог.

Медицина ніколи не дає абсолютних гарантій, і навіть у людей із низьким рівнем ризику за результатами тесту може бути знайдено той чи інший вид онкозахворювання зараз або через 2-3 роки, тому що в тесті ризики даються згідно з існуючою статистикою онкозахворювань і їхніх зв’язків із різними факторами ризику. А статистика – це найчастіше довірчі інтервали 93-95% випадків. Тобто завжди бувають винятки.

Іноді результати тестування викликають обурення в людей з онкологією – адже вони були впевнені, що тест покаже високий рівень ризику. Але слід розуміти, що якщо пацієнт із раковим захворюванням вже побував на прийомі в онколога, лікар обов’язково розповів йому про правильне харчування, вплив на здоров’я шкідливих звичок тощо. І якщо пацієнт прислухався до рекомендацій, то, проходячи онлайн-тест, наприклад, через рік, він вже інакше відповідатиме на запитання, бо встиг перебудувати свій спосіб життя.

Український челендж #ІЯпройдутест є наочним доказом того, що такий простий інструмент, як онлайн-тест, запропонований ММ "Добробут", справді може сприяти зміненню способу мислення щодо свого здоров’я. Ба більше, як свідчать історії відомих блогерів і людей, що приєдналися до цього челенджу, число тих, для кого превентивний підхід до здоров’я став реальністю, буквально за тиждень проведення челенджу збільшилося в рази. Отже людей, які вчасно звернуться до онкофахівців, дедалі більшає щодня.

Бачите, місія турботи про себе цілком здійсненна! Бажаємо всім її здійснити, щоб жити здорово й щасливо!

Приєднуйтеся!

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки