Рак – діагноз, що змінює все

Рак – діагноз, що змінює все

Онкологію виявляють у тих, хто не практикує щорічні скринінги, і у тих, хто регулярно перевіряє стан свого здоров'я. Діагноз рак подібний до міні сповільненої дії. І завжди – це випробування.

У людей, які зіткнулися з раком, свій, окремий світ – свої терміни, історії, потреби, перемоги та поразки. Нещодавно у ФБ Марина Лобановська поділилася особистою історією зустрічі з раком. Це якраз той випадок, коли людина не має обтяженої з онкології спадковості та ретельно перевіряє стан здоров'я, бо точно знає задля чого – заради маленької доньки.

А проблеми почалися з маститу, який Марина лікувала двічі, дотримуючись усіх приписів лікарів. За порадою лікаря вона вирішила перевіритись на онкологію, яка в результаті й була діагностована.

Відео дня

Після встановлення діагнозу історія кожного складається по-різному. У вдалих випадках допомагає хірургічне втручання, в інших – потрібне тривале та дороге лікування, як і у Марини.

За фінансових труднощів часто опускаються руки, бо складно попросити про допомогу. Але де звичайній людині, яка не готувалась до такого удару долі, взяти 1 245 000 грн? І від розв'язання цього питання залежить не просто здоров'я, а й життя.

За даними Національного канцер-реєстру, про онкологічний діагноз повідомляють щодня 373 мешканцям України. І як показують соціологічні дослідження, в одному із шести випадків люди відмовляються від лікування через його високу вартість.

Крім фінансових труднощів є й безліч інших проблем, з якими людина до постановки діагнозу ніколи не стикалася: які методи лікування ефективні, чи можна отримати безкоштовно ліки, як обрати лікаря?

На додаток до цього потрібно ухвалити низку важливих рішень, у т. ч. на випадок негативного результату лікування: як впоратися з почуттям провини, як повідомити про це рідних та друзів, хто роститиме дітей? А ще – як провести решту життя, якщо не пощастить чи навпаки, пощастить, і лікар озвучить заповітне слово "ремісія".

Люди, які перемогли рак, називають себе "онкоживими". Це спільнота, практично кожен із якої готовий поділитися своїм досвідом, допомогти та підтримати. Прикладом такого об'єднання в Україні є Phoenix World/ONCO community, група на ФБ. Часто опору можна знайти просто серед друзів. Так чи інакше, у боротьбі за своє життя краще заручитися підтримкою, оскільки самотужки це неймовірно складно.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки