МоваЯзык

/ Флебологія

Флебологія або все про вени. Які ризики виникають через порушення їх роботи і як це виправити?

Наші вени пов'язані між собою безліччю сполучень. Вони оперізують все тіло і виконують важливу місію - доставляють кров прямо до серця. Ця відповідальна робота вимагає бездоганного виконання, якщо трапляються збої - наслідки можуть бути найсерйознішими.

За статистикою кожна друга людина на планеті має ті чи інші проблеми з венами. За здоров'я венозної системи відповідає лікар-флеболог - це судинний хірург, який займається діагностикою, лікуванням і профілактикою захворювань вен. У сферу його діяльності входить лікування таких захворювань, як варикозне розширення вен, хронічна венозна недостатність, венозний тромбоз, тромбофлебіт, трофічні виразки, судинні сіточки і ретикулярний варикоз, а також різні захворювання лімфатичної системи, наприклад, лімфостаз і слонова хвороба.

Про особливості роботи флеболога і найбільш частих судинних патологіях розповідає Володимир Герасимов - лікар-флеболог, судинний хірург вищої категорії ММ "Добробут".

Своє життя ми проводимо активно і на ногах, а це - велике навантаження на венозні судини, які розташовуються в наших нижніх кінцівках. Підвищена стомлюваність ніг, важкість в них наприкінці дня, поява судинних зірочок або дрібних венок, нічні судоми в литкових м'язах, розширені вени на ногах, набряки, трофічні порушення (потемніння шкіри), трофічні виразки. Знайомі симптоми? Якщо так, тоді вам терміново необхідно записатися на прийом до лікаря-флеболога.

Справа в тому, що все це - ознаки варикозної хвороби. А це захворювання заносити в список очікування не можна - його підступність в тому, що воно протікає тихо і майже непомітно. А голосно заявляє про себе, коли вже є ускладнення і ситуація стає дійсно серйозною.

Як варикозне розширення впливає на весь організм?

За статистикою від 10 до 20% чоловіків і до 67% жінок страждають варикозом. Захворювання судин призводять до порушення нормального кровообігу (але ж ми пам'ятаємо, яке у наших вен відповідальне завдання - доставляти кров до серця). Під час цієї хвороби вени розширюються, клапани в них розходяться і більше не в змозі утримувати кров - замість того, щоб бігти до серця, вона застоюється в розширених венах.

А це призводить до цілого ряду негативних для організму наслідків. Необхідно також розуміти, що варикозна хвороба страшна не стільки сама по собі, скільки своїми ускладненнями. Венозний застій веде до згущення крові і закупорки судин тромбами, виникає тромбофлебіт, тромбоз глибоких вен, і навіть такий небезпечний стан, як легенева емболія. Крім того, погіршується живлення шкірних покривів, через що утворюються трофічні виразки, які довго не загоюються.

Чому виникає і розвивається варикоз?

Як взагалі з'являється варикоз? Це генетичне захворювання зі спадковою детермінацією - це значить, що у спадок передається не саме захворювання, а певна схильність до нього.

Найчастіше ця патологія передається по жіночій лінії. У разі наявності захворювання в обох батьків, ймовірність прояву венозної хвороби у їхніх дітей і навіть онуків досягає 90%.

Звичайно, хворіють не всі люди, у батьків яких був варикоз. У спадщину ми отримуємо певний дефект, а вже на тлі різних факторів, він починає розвиватися і прогресувати.

До таких факторів можна віднести вагітність і пологи, стоячу і сидячу роботу, малорухливий спосіб життя, підвищені фізичні навантаження, роботу в тривалому нерухомому положенні, наявність деяких супутніх захворювань - серцево-судинної системи, гормональних порушень, а також прийом протизаплідних таблеток і гормональних препаратів. Найчастіше варикоз буває у людей, у яких сидячий або стоячий спосіб життя, тому в зоні ризику - офісні працівники, перукарі, продавці, водії.

Як обстежують і як лікують вени в 21 столітті?

Золотий стандарт дослідження венозної системи ніг - ультразвукове дослідження, яке дає точну і достовірну інформацію про стан вен. Залежно від результатів лікар визначить найбільш підходящий метод лікування: консервативний або малоінвазивний.

Важливо пам'ятати, що вилікувати варикоз самостійно неможливо, і єдиний вихід - це хірургічне втручання.

Сучасні малоінвазивні операції відрізняються від тих, які були раніше. Зараз це малотравматичні і абсолютно безпечні процедури, які виконуються за допомогою лазера в амбулаторних умовах під місцевою анестезією. Після такої операції пацієнт може встати і піти додому вже через годину. Ніяких подальших обмежень у фізичній або іншій активності немає.

Ще один плюс - така операція має високий косметичний ефект, так як виконується без єдиного розрізу.

Що стосується судинних зірочок, то небезпеки для здоров'я вони не представляють, і жити з ним можна. Питання тільки в естетичній стороні. Позбутися від них допоможе методика склеротерапія. Вона полягає у введенні ін'єкцій в розширені вени "склеюючої" речовин.

Володимир Герасимов:

"Ігнорування проблеми не знищить саму проблему. Така операція не відноситься до термінових, але рано чи пізно її все одно доведеться робити. Варикозні вени ніколи не стануть нормальними, процес розвитку захворювання тільки прогресує, і чим довше залишати його без лікування, тим складніше буде оперативне втручання. Якщо ви в зоні ризику - обов'язково запишіться на прийом до флеболога".

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

0
Коментарі
0
0
Смішно
2
Цікаво
1
Сумно
0
Треш

Блоги медицини