Названо надійні способи боротьби з осінньою депресією

Названо надійні способи боротьби з осінньою депресією

У багатьох разом із настанням осінньої погоди настрій стає таким же похмурим і прохолодним.

Психологиня Лариса Россол стверджує, що причина полягає в усвідомленні настання холодної пори року. Тобто весна-літо, які асоціюються з відпочинком, вже позаду, і час готуватися до зими. Крім того, світловий день меншає, від чого потерпає нервова система, недоодержуючи звичного денного світла.

MedOboz дізнався, які способи допоможуть повернути гарний настрій і налаштуватися на позитивну осінь.

Осіння хандра
Відео дня

Го на спорт!

Займіться чимось дуже активним. Ідеальний варіант – табата, аеробіка, теніс, латинські танці тощо. Ваші успіхи в цих видах тренувань і потужний запуск всіх процесів в організмі сприятимуть виробленню гормонів "радості", що безсумнівно відіб'ється на настрої.

Ще один бонус такої активності – поліпшення адаптивних здібностей організму, до холодів він поставиться більш радо.

Їжте банани й горіхи

Восени в організмі підвищується рівень "стресових" гормонів. Знову ж таки, через погоду, укорочення світлового дня тощо. А знизити їхню кількість можна завдяки зростанню гормонів "щастя" – серотоніну, триптофану та інших. Організм зможе ними збагатитися, якщо ви почнете їсти банани, горіхи, насіння або шоколад.

Вихідні проводите поза домом

Щоб не сумувати, не засиджуйтеся вдома. Для підняття настрою вам потрібно якомога частіше міняти ситуацію. Тому вихідними за можливості намагайтеся кудись поїхати або хоча б відвідати місця, які приносять вам задоволення.

Нові враження і позитивні емоції допомагають підвищити рівень хороших гормонів в організмі, підняти настрій і позбутися від дратівливості.

Сходіть на вечірку

Ще один надійний спосіб позбутися від нудьги – дружні зустрічі, під час яких відбувається активний енергообмін між людьми, що симпатизують один одному. Тож вирушайте разом на вечірку, дискотеку, в караоке або кіно, або ж просто влаштуйте розслаблювальні посиденьки вдома. Головна умова для будь-якого варіанту – відсутність алкоголю. Він, може, і покращить настрій увечері, але вранці стан може погіршитися.

Посміхайтеся відображенню

Щоразу, коли ви бачите своє відображення, посміхайтеся йому – вистачає п'яти секунд прояви симпатії. Такі милі жести самому собі сприяють виробленню ендорфінів, які допомогають поліпшенню настрою.

Розсмішити ж себе зовсім можна, якщо постояти біля дзеркала і корчити собі мордочки. Нехай перші пару секунд ви будете почуватися ніяково, але далі вас просто розбере сміх.

Раніше Obozrevatel докладно розповідав про причини осінньої депресії і нудьги.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки