Чому ПЛР-тести на коронавірус брешуть: український біолог дав відповідь

Чому ПЛР-тести на коронавірус брешуть: український біолог дав відповідь

ПЛР-тести (ПЛР – полімеразна ланцюгова реакція) не завжди виявляють коронавірус СOVID-19 через неправильну підготовку або порушення умов перевезення.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Медики зазначають, що на результат можуть впливати також препарати, які вводили для лікування нової недуги, йдеться в сюжеті ТСН.

Доцент кафедри лабораторної діагностики біологічних систем Києво-Могилянської академії Денис Білько заявив, що 85% помилок під час тестування трапляється саме на етапі підготовки. За його словами, медперсонал та лаборанти повинні дотримуватися чіткого протоколу, проте тут теж може спрацювати людський чинник – ПЛР-аналіз беруть із задньої стінки носоглотки.

Неправильна підготовка до забору, помилка під час проведення або ж порушення транспортування здатні призвести до хибного результату.

"Коли готується зразок? Як він взявся? У що він взявся? За якої температурі він транспортувався? У який спосіб була пробопідготовка проведена? І так далі. На цих етапах закладається більшість помилок. Тому потрібні стандарти технічної компетентності", – розповів експерт.

Так, наприклад, на Миколаївщині під сумнів поставили всі аналізи, бо там їх робили в неякісних пробірках. За словами інфекціоністів, іноді вірус можуть не побачити також через його рух в організмі.

Випадки хибних результатів ПЛР-тестів не поодинокі. Наприклад, депутат Сергій Вельможний потрапив до лікарні із сином – вони мали однакову симптоматику. Однак у хлопця діагностували COVID-19, а в батька ПЛР-тест уперто показував, що коронавірусу немає.

Крім того, київська референт-лабораторія не виявила коронавірус у померлого 61-річного жителя Прикарпаття. Чоловік контактував із односельцями, які повернулися з Італії та злягли з COVID-19. Майже одночасно в нього та дружини з'явилася гарячка, а дорогою в лікарню він помер.

Як повідомляв OBOZREVATEL, глава МОЗ Максим Степанов розповів, що на сьогодні в Україні є майже 200 тисяч ПЛР-систем на виявлення коронавірусної інфекції – їх замовляють у Китаї та Південній Кореї. Крім того, в Україні почали власне виробництво тестів.