Delta-варіант COVID-19 такий само заразний, як і вітрянка

Delta-варіант COVID-19 такий само заразний, як і вітрянка

Ще недавно була надія, що вакцинація від COVID-19 може допомогти повернути життя в звичне русло. Про це свідчила статистика країн, де була вакцинована велика кількість людей. Найбільш яскравим прикладом є Ізраїль, який завдяки масовій вакцинації зміг відмовитися практично від усіх обмежень.

Вступ до гри варіанту Delta (вперше виявлений восени минулого року в Індії) все змінив. І зараз вже достатньо доказів того, що за ступенем заразністі він перевищує інші штами коронавірусу та грип, і з відомих вірусів його можна порівняти з вітряною віспою.

Про це нещодавно повідомили в CDC (Центри з контролю за захворюваннями США), що є визнанням факту, що потрібно змінити ставлення до COVID-19 і способів протидії поширенню захворювання.

Відео дня

У чому основна небезпека Delta-варіанту і хто перебуває під ударом найбільше

Вакцини від COVID-19 не зупиняють передачу Delta-варіанту, таким чином навіть не відчуваючи сильних симптомів вакциновані люди є носіями патогену. За словами Рошель Валенські, глави CDC, високий ризик передачі пов'язаний з високим вірусним навантаженням.

Згідно з документом "Поліпшення комунікації з приводу відкриття вакцини та ефективності вакцини", у невакцинованих людей ймовірність тяжко захворіти або померти більш ніж в 10 разів вище, ніж у вакцинованих. У США вже розглядається питання про включення обов'язкової вакцинації медичних працівників до списку рекомендованих профілактичних заходів.

В кінці минулого тижня були опубліковані дослідження спалаху COVID-19 у Массачусетсі. У ньому говориться, що троє з чотирьох інфікованих були повністю вакциновані. Це було останнім аргументом для CDC знову рекомендувати вакцинованим особам носити маски в громадських місцях, погано провітрюваних приміщеннях, при контактах з людьми похилого віку і маленькими дітьми.

Людям зі слабкою імунною системою рекомендується дотримуватися маскового режиму навіть у місцях, де немає високого ризику передачі вірусу.

Проблеми вакцинації

Хоча завдяки вакцинам рівень смертності поки нижче, ніж в попередні хвилі, великі групи населення залишаються уразливими, особливо ті, хто відмовляється від вакцинації. Це проблема існує в багатьох країнах, де медична спільнота програє інформаційну війну прихильникам різних теорій змови. Можливо, багато хто погодиться на вакцинацію після того, як вакцини будуть повністю схвалені регулюючими органами, а не тільки дозволені для екстреного застосування.

Другою проблемою виявилося те, що захист вакцин з часом слабшає, про що повідомляють дослідники Ізраїлю, Великобританії та інших країн. Це означає, що замість запланованої одноразової вакцинації кампанії, можливо, будуть тривати роками.

Реакція на поширення Delta-варіанту у світі

На тлі погіршення коронавірусної статистики уряди різних країн починають вводити обмеження. Азія, що уникнула найгірших наслідків, які вразили західний світ у 2020 році, в останні місяці постраждала особливо сильно. У зв'язку з цим уряди багатьох азійських країн вводять додаткові обмеження і закликають людей вакцинуватися.

У Сіднеї – найбільшому місті Австралії, до контролю за дотриманням ізоляції COVID-позитивних людей будуть залучати військовослужбовців. На Філіппінах на два тижні планують ізолювати столичний регіон Маніли, в якому проживає понад 13 мільйонів осіб.

Погіршення ситуації з коронавірусом в Японії пов'язують з проведенням Олімпійських ігор. Через зростання числа хворих в трьох префектурах недалеко від Токіо і в західній префектурі Осака уряд країни має намір ввести надзвичайний стан до кінця серпня.

В Україні в кінці липня повідомили, що при посиленні карантину працювати очно будуть тільки ті школи, в яких від COVID-19 вакциновано не менше 80% вчителів. У разі введення "червоної" зони в областях обмеження для вакцинованих і невакцинованих відрізнятися не будуть.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки