Комаровський розповів про вплив БЦЖ на організм людини

Комаровський розповів про вплив БЦЖ на організм людини

Вакцини, зокрема і протитуберкульозна БЦЖ, потенційно збільшують шанси людини на одужання.

Про це в інтерв'ю You-Tube-каналу "Politeka Online" заявив лікар Євген Комаровський. Водночас, за його словами, поки не можна однозначно стверджувати, що масова вакцинація в СРСР вплинула на зменшення смертності в пострадянських країнах.

Комаровський розповів про вплив БЦЖ на організм людини
Відео дня

"Це була наукова гіпотеза, але поки вона не знайшла підтвердження. Хоча, вважається, що будь-яке втручання, яке стимулює неспецифічний імунний захист на рівні тканинного імунітету, зокрема легеневої тканини, потенційно збільшує наші шанси на одужання", – сказав лікар.

Комаровський додав, що будь-яка вакцина, і пневмококова, і БЦЖ, все ж дають захист для організму.

Раніше OBOZREVATEL писав про дослідження американських вчених, яке показало, що вакцина БЦЖ, яку випустили майже 100 років тому, забезпечує захист від COVID-19.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки