Комаровський розповів, як правильно використовувати кондиціонер у спеку

Для загартованого організму кондиціонер не страшний

Під час використання кондиціонера в спекотну погоду потрібно враховувати кілька факторів. Зокрема, не бажано з 35 градусів на вулиці потрапляти відразу в 25 градусів у приміщенні.

Про це написав у Instagram відомий український лікар-педіатр Євген Комаровський. За його словами, якщо ви все життя живете в стабільних умовах, коли немає коливань температури, то судини не вміють реагувати на такі різкі зміни параметрів зовнішнього середовища.

"Але якщо у вас у розпорядку дня є процедури, що загартовують, контрастний душ, немає надлишку одягу, внаслідок чого нормально працює судинний тонус, то нічого страшного в різких перепадах температури для вас немає", – додав доктор.

Він зазначив, що підготовлений організм із легкістю переживає різницю навіть у 50 градусів.

Комаровський порадив батькам, чия дитина весь час жила без кондиціонера, знижувати температуру поступово: при 35 градусах за вікном встановити 28, через тиждень – 25, через два тижні – 22 градуси.

Лікар підкреслив, що при цьому не варто забувати провітрювати приміщення, відчиняючи вікно, і встановити зволожувач, щоб підтримувати оптимальну вологість.

Instagram доктора Комаровського

Як повідомляв OBOZREVATEL, кондиціонер може бути справжнім порятунком у спеку, але багато хто навіть не підозрює, що його регулярне використання небезпечне для здоров'я. Так звана "хвороба кондиціонерів" пов'язана з холодним і забрудненим повітрям у приміщеннях, де працює прилад.

Найпоширеніші симптоми – нежить, закладеність і свербіж у носі, сльозотеча. Іноді ситуація ускладнюється підвищенням температури тіла, діареєю, кашлем і навіть пневмонією.