Коронавірус вже в Україні: експертка розповіла, як від нього захиститися
Страшний сон більшості українців втілився в життя – сьогодні стало відомо про перший підтверджений випадок нового коронавірусу COVID-19 на території нашої країни. Так, вірус виявили у жителя Чернівців, який напередодні з дружиною повернувся з Італії.
Зважаючи на це, у кожного гостріше постало питання – як максимально уберегтися від хвороби? На це питання MedOboz відповіла вірусологиня Надія Жолобак.
Уникайте людних місць
Коронавірус, як і інші респіраторні інфекції, поширюється повітряно-крапельним шляхом, тобто найбільш ймовірно ним заразитися при безпосередньому контакті з інфікованою людиною (пам'ятайте, що інкубаційний період у разі COVID-19 становить близько 14 днів, тобто, симптоми ще не проявилися , але при цьому людина вже є його носієм). Тому варто максимально обмежити відвідування місць масового скупчення людей, особливо тих, де немає циркуляції свіжого повітря.
Якщо ж це неминуче (наприклад, добиратися на роботу-навчання потрібно на метро), варто вдягти щільну медичну маску. Але знімайте відразу ж, як вийдете на свіже повітря.
В інших випадках повсюдне носіння маски тільки підвищить шанс заразитися – під нею в області дихальних шляхів створюються такі умови, при яких імунна відповідь послаблюється.
Частіше дезинфікуйте руки
Гігієна рук і обличчя в умовах вірусного розгулу просто необхідна – частинки вірусу можуть потрапляти на шкіру з різних поверхонь, на які потрапила біологічна рідина інфікованого (слина і носові виділення після чхання, мокрота після кашлю тощо), а звідти перенесенням потрапляти на слизові оболонки.
Так що намагайтеся зайвий раз поза домом не торкатися поверхонь (перила, стійки, поручні тощо), а після контакту з ними обов'язково вимити руки або обробити шкіру дезинфікуючим засобом.
Крім того, завжди повертаючись із вулиці до приміщення, ретельно мийте руки з милом у теплій проточній воді, а за нагоди – помийте обличчя. Також не забувайте про гігієну після вбиральні та контакту з тваринами.
Промивайте ніс
Для захисту від вірусів експерт рекомендує кілька разів на день промивати ніс слабким сольовим розчином (захищає слизову від пересушування, що підвищує ймовірність гідної імунної реакції на патоген) і зрошувати препаратами інтерферону.
"У них міститься речовина, яка продукується клітинами у відповідь на вірусну інфекцію. І її "поява" є свого роду SOS-сигналом для решти клітин про те, що треба бути "пильними" і привести всі сили у стан "бойової готовності". Після контакту з інтерфероном клітини стають нечутливими (на 5-6 годин) до проникнення вірусів", – зазначила експертка.
Провітрюйте кімнату
Ця банальна, на перший погляд, рекомендація також дуже допоможе знизити ризик інфікування. Вірусологиня пояснила, що в холодну пору року організм кожного з нас стає більш чутливим до вірусних захворювань багато в чому через пересушене кондиціонерами, батареями і калориферами повітря – такі умови призводять до пересихання слизових оболонок і ослаблення імунної системи, через що і підвищується ризик зараження.
Тому треба регулярно зволожувати повітря у приміщенні, де ви постійно перебуваєте (офіс, спальня, кухня тощо), за допомогою зволожувачів повітря і регулярного провітрювання.
"Коли відбувається провітрювання приміщення, ми не тільки забезпечуємо більший доступ кисню, а й проводимо озонування та дезінфекцію (якщо у відкрите вікно світить сонце, приміщення обробляється ультрафіолетом)", – зазначила Жолобак.
Також вона повідомила, що для зволоження і дезінфекції також важливо щодня проводити вологе прибирання з дезинфікуючими засобами.
Раніше OBOZREVATEL ділився ексклюзивними подробицями про перший випадок зараження коронавірусом в Україні.