Лікарка розповіла про нюанси вакцинації від COVID-19 до та під час вагітності

Озвучено рекомендації щодо щеплень від коронавірусу для вагітних

Європейська спільнота людської репродукції та ембріології (ESHRE) видала настанову щодо вакцинації від коронавірусу пацієнтів перед плануванням та під час вагітності.

Як повідомила в Facebook репродуктологиня Ксенія Хажиленко, зокрема, ESHRE рекомендує спочатку провести щеплення тих жінок, які планують вагітність та мають серйозні супутні захворювання, що відносять їх до групи ризику. А також тих, чиї професії відносять зазначених осіб до цієї групи.

Озвучено рекомендації щодо щеплень від коронавірусу для вагітних
Відео дня

Також в організації відповіли, чи потрібно відкладати планування вагітності після проведення вакцинації.

"Для утворення антитіл достатньо кількох днів після завершення вакцинації (себто, другої дози). Проте через відсутність зрозумілого впливу щеплення на ооцити під час стимуляції, саму стимуляцію, а також сперматогенез, ESHRE вважає більш доцільним збільшити період очікування після щеплення принаймні до двох місяців", – зазначила Хажиленко.

Зі свого боку відповідь на питання, чи можлива вакцинація під час вагітності, грунтується на тому, що COVID-вакцина є представником інактивованих (так само, як щеплення проти грипу, коклюшу та правця), загалом дозволених під час вагітності.

"Проте будь-яка поважна організація прагне більш переконливих доказів безпеки саме цієї вакцини, і саме у вагітних. Звісно, навіть за умови використання святої води під час вагітності для накопичення даних щодо її безпеки для матері, плода, і тим більше дитини потрібен доволі тривалий час. Тому наразі доведеться задовольнитися лише даними щодо короткострокової безпеки, заявленої виробником", – наголосила лікарка.

Скрин Facebook

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Всесвітня організація охорони здоров'я змінила свої рекомендації, заявивши, що вагітні можуть вакцинуватися від COVID-19 у разі наявності високого ризику зараження або супутніх захворювань.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки