Маски можуть захистити від коронавірусу не більш ніж на 80% – дослідження
Під час використання на моделі, що вдихала, тканинної маски поглинання інфекції знижувалося на 17%
Респіратор типу N95 скорочував поглинання коронавірусу приблизно на 79%
Максимальні показники були отримані під час використання хірургічних масок на обох манекенах – 80%
Медичні маски перешкоджають поширенню коронавірусу (COVID-19) не більш ніж на 80%.
Як повідомляє японський телеканал NHK, відповідний експеримент був проведений вченими Інституту медицини при Токійському університеті.
Вони помістили в ізольованому просторі на відстані 50 см голови манекенів із датчиками. Одна з них вдихала навколишнє повітря, а друга видихала вірус разом зі слиною, імітуючи покашлювання.
З'ясувалося, що поглинання інфекції знижувалося під час використання на моделі, що вдихала, тканинної маски на 17%, хірургічної тришарової маски – на 47%. При цьому респіратор типу N95 скорочував поглинання коронавірусу приблизно на 79%.
Під час застосування будь-якої з масок на моделі, що викидала коронавірус, його поглинання другою зменшувалося більш ніж на 70%. Максимальні показники були отримані у разі використання хірургічних масок на обох манекенах – 80%.
"Наші досліди показали, що носіння масок у період пандемії дуже важливе, проте не потрібно в них надмірно вірити", – прокоментував керівник групи дослідників професор Есіхіро Каваока.
Як повідомляв OBOZREVATEL, найефективнішими в боротьбі з поширенням коронавірусу є конусоподібні або саморобні багатошарові тканинні маски.