Названо препарат, який допомагає вижити при коронавірусі
Лікування важких пацієнтів із коронавірусом антикоагулянтами, які уповільнюють згортання крові, підвищує шанси на виживання.
ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС
У цьому переконані вчені з Медичної школи при лікарні Маунт-Сінай у Нью-Йорку. Результати їхнього дослідження опубліковані в журналі JACC, передає Cardiovascular Business.
За словами медиків, у більшості пацієнтів, госпіталізованих із COVID-19, розвиваються загрозливі для життя ускладнення, пов'язані з високим рівнем тромбоутворення. Тож вони порівняли показники виживаності і тривалості лікування серед тих хворих на коронавірус, які отримували чи ні тромболітичні препарати.
"Як кардіологиня протягом трьох тижнів я спостерігала збільшення кількості тромбів у госпіталізованих пацієнтів із COVID-19. Тому дуже важливо з'ясувати, чи дають антикоагулянти перевагу під час лікування", – каже докторка медичних наук Ану Лала.
Зазначається, що у дослідженні брали участь 2773 хворі на коронавірус, які надійшли у п'ять лікарень мережі Маунт-Сінай за період із 14 березня по 11 квітня 2020 року. В результаті з'ясувалося, що пацієнти, які отримували антикоагулянти, мали покращені показники, як у відділеннях інтенсивної терапії, так і за більш щадного лікування. Крім цього, ризик виникнення внутрішніх кровотеч у них був мінімальним – не більше трьох відсотків.
"Наше дослідження засвідчує, що антикоагулянти, які приймаються перорально, підшкірно або внутрішньовенно, можуть відігравати провідну роль у терапії пацієнтів із COVID-19, і це може запобігти можливим смертельним подіям, пов'язаним із коронавірусом, враховуючи серцевий напад, інсульт і легеневу емболію", – стверджує головний лікар клініки Маунт-Сінай і керівник дослідження Валентин Фустер.
За його словами, використання антикоагулянтів завжди слід передбачати для пацієнтів із COVID-19, хоча кожен випадок повинен оцінюватися індивідуально з урахуванням потенційного ризику кровотечі.
Як повідомляв OBOZREVATEL, в Ізраїлі отримали перший робочий зразок препарату, який придушує коронавірус в організмі хворого.