МоваЯзык

/ Пульмонологія

Коронавірус різко пришвидшився, від нього ніхто не захищений: інфекціоністка попередила про небезпеку

291.5т
Читати матеріал російською

Через щоденне зростання кількості хворих на коронавірус поки що зарано говорити про стабілізацію ситуації не тільки в Європі, а й в Україні, а реальніша картина буде за два тижні.

Про це в коментарі OBOZREVATEL сказала лікарка-інфекціоністка Людмила Мухарська. За її словами, варто взяти до уваги, що за останні тижні до України в’їхало десятки тисяч людей, а інкубаційний період у хвороби може тривати до 14 днів.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

"Кількість хворих на COVID-19 у Європі щодня зростає. Однак після зростання настає так зване плато, стабілізація ситуації. Після цього крива має йти вниз, тобто кількість випадків зменшиться. З огляду на статистику, стабілізація в багатьох європейських країнах ще не настала. Тому складно сказати – у них зараз пік чи початок стабілізації. В Україні поки що триває зростання, у нас не так багато випадків, як порівняти з Європою. Але за останні тижні приїхало багато людей з інфікованих країн. Зважаючи на інкубаційний період у 14 днів – а люди ще їдуть, потік триває – не можемо говорити про стабілізацію. Подивимося за два тижні, тоді картина буде реальніша. Поки маємо зростання", – уточнила інфекціоністка.

За її словами, темпи зростання пандемії тривають, про що свідчить кількість заражених. Так, всього за два дні інфікувалося 100 тисяч осіб у всьому світі, тоді як раніше ці показники набиралися за тиждень.

"Не можна сказати, що це нормально. Але коронавірус – це новий вірус, ми ще багато чого про нього не знаємо. По-друге, людство в усьому світі не мало до нього імунітету, тобто від хвороби не захищений ніхто. Зважаючи на це, нинішні темпи його поширення за умови відсутності будь-якого імунітету серед населення мають бути такими, як є", – підсумувала Мухарська.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Всесвітній організації охорони здоров'я у вівторок, 31 березня, заявили, що пандемія коронавірусу наблизилася до свого піку в Європі й ситуація почала стабілізуватися.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".

Місце
Тег
0
Коментарі
132
4
Смішно
18
Цікаво
191
Сумно
18
Треш

Блоги медицини