"Плаквеніл" не лікує від COVID-19? Супрун розвіяла міф про рятівний препарат

'Плаквеніл' не лікує від COVID-19? Супрун розвіяла міф про рятівний препарат

Медичний препарат "Плаквеніл" (гідроксихлорохін) не є ліками проти COVID-19. Його застосовують експериментально в рамках клінічних досліджень.

Про це в Facebook повідомила колишня голова МОЗ Уляна Супрун, зазначивши, що в Україні "Плаквеніл" вже схвалили, як одне з ліків проти коронавірусу.

Супрун пояснила, що препарат застосовується для лікування ревматоїдного артриту, ювенального ревматоїдного артриту, системного червоного вовчака, а також деяких дерматологічних захворювань. При цьому у цих ліків є і проблеми, пов'язані з його застосуванням.

Відео дня
"Плаквеніл"

Ексголова МОЗ нагадала, що вже є докази того, що гідроксихлорохін малоефективний в лікуванні COVID-19. При цьому у нього багато побічних ефектів, які особливо небезпечні для людей з супутніми хворобами, наприклад, серцево-судинними.

Супрун наголосила, що "Плаквеніл" може викликати незворотні пошкодження сітківки, тахікардію, м'язову слабкість і сильне падіння цукру в крові. Також у пацієнтів можуть спостерігатися безсоння, порушення сну та галюцинації.

Крім того, ліки небезпечно застосовувати з препаратами, які застосовуються для лікування цукрового діабету, епілепсії та хвороб серця.

Супрун зазначила, що через епідемію та появи інформації про застосування "Плаквенілу" для лікування, цей препарат зник з аптек України.

"Тепер люди, які потребують (для лікування ревматоїдного артриту та інших хвороб, для яких зареєстрований цей препарат) не мають можливості його отримати", – акцентувала вона.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки