МоваЯзык

/ Пульмонологія

Плазма крові від COVID-19: лікар з Ізраїлю пояснив, чому вона не допоможе

Ефективність лікування хворих з COVID-19 за допомогою плазми крові людей, що перехворіли, сумнівна.

Таку думку в ефірі ObozTV висловив реаніматолог, анестезіолог, відповідальний за перше відділення з лікування хворих на COVID-19 в Ізраїлі Борис Бриль.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

"Поки що у мене є сумніви. По-перше, люди, які перехворіли COVID-19, можуть перехворіти повторно. По-друге, ми не знаємо, скільки будуть триматися антитіла і наскільки вони будуть ефективні", – пояснив медик.

У цьому контексті він нагадав про те, що вірус мутує – литовськими вченими виявлено 12-14 штамів COVID-19. "Якщо людина перенесла COVID-19 один раз, у неї є антитіла, то мутації вірусу можуть зробити так, що ці антитіла будуть марні", – допустив він. І додав, що з тієї ж причини марною може виявитися і вакцина від COVID-19.

Плазма крові не допоможе від COVID-19

Плазма крові не допоможе від COVID-19

Лікар також нагадав про те, що в даний час ведуться наукові дослідження на тему ефективності плазми крові при лікуванні COVID-19, зокрема, 5 квітня схвалення на подібні дослідження було отримано університетом Johns Hopkins Coronavirus Resource Center, але поки що результатів немає.

Як писав OBOZREVATEL:

  • Заслужений лікар України Борис Тодуров заявив, що плазма крові людей, які перехворіли на коронавірус COVID-19, може використовуватися для швидкого і ефективного лікування хворих з ускладненнями.

  • Китайські лікарі в рамках дослідження застосували спосіб лікування коронавірусу за допомогою плазми крові тих, хто вже одужав від COVID-19. Метод лікування може допомогти пацієнтам одужати за три дні.

  • Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що в Україні почали клінічні дослідження щодо можливості використання реконвалесцентної плазми для лікування хворих на коронавірус.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "Підсумки" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
6
2
Смішно
10
Цікаво
6
Сумно
2
Треш

Блоги медицини