Учені знайшли спосіб відновити пошкоджені легені

Учені знайшли спосіб відновити пошкоджені легені

Учені дійшли висновку, що за допомогою живих свиней можна відновити людські легені, пошкоджені унаслідок смертельної хвороби. Це потенційно може допомогти вирішити нестачу донорських легень.

Про це група дослідників із Колумбійського університету написала в науковій публікації у виданні Nature Medicine. Експериментальна методика спеціалістів в полягає в "поєднанні" систем кровообігу хворої людини й живої свині. За основу вчені взяли вже наявну техніку відновлення донорського органу – перфузію легень поза організмом (ex vivo lung perfusion, EVLP).

Під час цієї процедури легені поміщують у стерильну камеру й під’єднують до апарату штучної вентиляції, насоса й фільтрів. Температуру органу підтримують на рівні людської, а замість крові легенями прокачують спеціальну суміш. Недолік EVLP – у тому, що так підтримувати життєздатність органу за межами людського тіла можна десь до восьми годин. Саме за допомогою свиней дослідникам вдалося продовжити цей термін до чотирьох днів.

Відео дня
Учені знайшли спосіб відновити пошкоджені легені

Автори дослідження для перевірки методики взяли шість легень, які визнали непридатними для трансплантації. П’ять із них під’єднали до яремної вени свиней у стані анестезії, через канюлю. Тваринам попередньо дали імунодепресанти, аби їхня імунна система не пошкодила легені. Шоста легеня стала контрольною. Протягом 24 годин дослідники порівнювали стан контрольної легені з "під'єднаними" до свиней. Стан останніх значно покращився: найбільш пошкоджена з них, яку не змогли відновити через EVLP, дещо відновилася – хоча й не повністю, аби бути готовою до трансплантації.

Однак учені застерегли, що для клінічних досліджень методика поки не готова. Адже свиней потрібно попередньо добирати, аби під час процедури вони не передали легеням свої хвороби.

"Зрештою, ми прогнозуємо, що ксеногенне кросциркулювання може бути застосоване як трансляційна дослідницька платформа для збагачення досліджень у галузі трансплантології, а також як біомедична технологія, яка допоможе вирішити проблеми нестачі органів", – пишуть автори дослідження.

Як повідомляв OBOZREVATEL, для лікування легень після наслідків коронавірусу можна застосовувати стовбурові клітини, які керуватимуть діяльністю імунної системи.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки