Вакцина від коронавірусу може бути небезпечна: професор попередив про загрозу швидко створених ліків

21,5 т.
Вакцина від коронавірусу може бути небезпечна: професор попередив про загрозу швидко створених ліків

Вакцина від коронавірусу COVID-19, створена занадто швидко і без ретельного тестування, може викликати аутоімунне захворювання.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Як розповів в інтерв'ю "Известиям" професор Тель-Авівського університету і засновник Центру аутоімунних захворювань імені Заблудовіча (Ізраїль) Ієгуда Шенфельд, щоб зробити вакцину, потрібен імуногенний білок з самого вірусу.

"Ідея проста: ви вводите його в організм людини і таким чином створюєте реакцію імунної системи проти цього білка, а значить, і проти самого вірусу. І організм починає виробляти антитіла, які дозволяють його захистити", – пояснив він.

Відео дня
Ілюстрація

Шенфельд пропонує використовувати імуногенні пептиди, які є унікальними для коронавірусу, імуногенними і не викличуть аутоімунного захворювання (коли власний імунітет людини починає атакувати організм зсередини).

"Справа в тому, що більшість вірусів живуть в нашому організмі, і тому вони містять також і людські білки. Небезпека полягає в тому, що вакцина, створена занадто швидко, без досить ретельного тестування, може викликати аутоімунне захворювання, особливо у людей, які схильні до цього через генетичну схильність", – підкреслив професор.

Ідея Шенфельда полягає в тому, щоб створити діагностичний набір, який буде заснований на імуногенному пептиді і допоможе проаналізувати і оцінити найкращу і найбезпечнішу вакцину.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Ізраїлі заявили, що можливо через 90 днів налагодять випуск повноцінної вакцини від коронавірусу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки