Вчені з'ясували, скільки COVID-19 і вірус грипу можуть жити на шкірі

  • Коронавірус може залишатися активним на руках значно довше

  • Нове дослідження стосовно цього провели японські науковці

  • Вони підтримали рекомендації ВООЗ щодо регулярного миття рук під час пандемії

Вчені з'ясували, як довго коронавірус живе на шкірі рук

Новий тип коронавірусу залишається активним на шкірі людини протягом дев'яти годин, що вп'ятеро довше, ніж вірус грипу.

Такого висновку дійшли японські вчені, підкресливши, що це вказує на важливість необхідності частого миття рук для боротьби з пандемією. Про їхнє дослідження пише портал MedicalXpress.

"Дев'ятигодинне виживання SARS-CoV-2 – штам вірусу, що викликає COVID-19, – на шкірі людини може збільшити ризик його контактної передачі порівняно з IAV – вірусом грипу A, у такий спосіб прискорюючи пандемію", – йдеться в повідомленні.

Відео дня
Миття рук важливе під час пандемії COVID-19 й епідсезону грипу, – вчені

Зазначається, що експеримент дослідники проводили на шкірі, взятої зі зразків розтину тіла померлого від коронавірусу пацієнта, приблизно через день після смерті.

Вчені підкреслили, що деактивувати COVID-19, як і грип, можна за 15 секунд за допомогою етанолу, що входить до складу дезінфікуючих засобів для рук.

"Триваліше виживання SARS-CoV-2 на шкірі збільшує ризик контактної передачі. Однак часте миття рук може знизити цей ризик", – кажуть фахівці.

Своєю науковою роботою вони підтримали рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо регулярного і ретельного миття рук.

Як повідомляв OBOZREVATEL, коронавірус може протікати у деяких людей без ознак хвороби. У такому разі потрібно потурбуватися про близьких і не забувати про елементарні правила: носити маску, мити руки і дотримуватися дистанції. Про це розповіла практикуюча дитяча ЛОР з 40-річним стажем Людмила Воронцова.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки