Меню на Новий рік: Супрун сказала, що можна і не можна їсти
Щоб зустріти Новий рік із новими силами і гарним самопочуттям, варто зробити святкове застілля простим і корисним. Виключення майонезу і деяких калорійних інгредієнтів у салатах може допомогти у цьому.
Про це написала на своїй сторінці у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, додавши, що якщо поставити на стіл весь новорічний асортимент страв (олів'є, шубу, картопляне пюре, запечену качку, крабовий салат, торт, холодець, голубці, відбивні, кутю, пампушки тощо), то це може бути небезпечно.
Головною проблемою, за словами в.о. міністра, є калорійний і малопоживний майонез, який ускладнює травлення.
"У фабричному майонезі часто багато доданої солі, цукру і жиру. Тому його, як і інші готові соуси, слід максимально обмежити у споживанні, а краще — зовсім відмовитися. Зате готувати їх вдома самостійно. Але домашній майонез у класичному розумінні — теж не вихід. Сирі яйця, які входять до його складу, небезпечні для здоров'я. Нерідко сальмонели забруднюють курячі яйця, тому без термічної обробки вживати їх не варто", — написала чиновник.
За словами Супрун, майонез можна замінити сметаною або турецьким йогуртом з гірчицею у зернах. Також його можна приготувати з горіхів кеш'ю, авокадо або на аквафабі (вода, в якій варився турецький горох для хумуса).
Вона застерегла господинь проти тривалого стояння на кухні для приготування новорічних страв.
"Тривале стояння на ногах, без руху і роботи м'язів, викликає біль у суглобах і набряк вен. Висока температура і недостатність кисню в кухні є причиною головного болю і навіть підвищення тиску. Шум, опіки, багатозадачність, важкі сумки і витрати грошей — ніщо з цього здоров'я вам не додасть", — йдеться у повідомленні.
Читайте: Скільки коштує Новий рік: як багато і на що витратимо
Також чиновниця рекомендує готувати страви простіше і здоровіше. У салаті олів'є, за її словами, і так багато компонентів, і він уже може бути повноцінною їжею, оскільки тут є жири і повільні вуглеводи. Тому можна більше не готувати калорійних страв.
Також для здоровішого новорічного столу, як пише в.о. міністра, можна змінити співвідношення компонентів у салаті, додавши туди більше корисних.
"Або шуба. Ще один "салат", в якому багато майонезу і людської праці. Зробіть простіше —окремо оселедець або скумбрія. Окремо — вінегрет, і додайте до цього печені овочі: картопля, селера, пастернак, морква, гарбуз і масло", — зазначила Супрун.
Читайте: Що швидко приготувати на Новий рік: топ-5 страв
За її словами, м'ясо краще запікати, а не смажити. А соус до нього можна зробити з перемеленої журавлини, або гірчиці в зернах і йогурту. Холодець також вважається корисним, але краще до нього додати овочевий салат і цвіклі.
"А от ковбаси, шинка не домашні — все процесоване м’ясо — їсти не варто", — додала в.о. міністра.
Також Супрун порекомендувала приготувати до свята суп, курячий або рибний бульйон або борщ, який сприятиме травленню.
{"url":"https://www.facebook.com/ulanasuprun/posts/2249454935339061","width":"500","height":"597"}Нагадаємо, OBOZREVATEL підготував топ-5 смачних закусок, які можна подати до новорічного столу у 2019 році.
Також OBOZREVATEL підібрав топ-8 подарунків, які стануть не тільки приємним сюрпризом, а й потрібним набутком. І для цього зовсім не потрібно витрачати всю свою зарплату.