Учені визначили найефективніші маски проти COVID-19: затримують 90% крапель
Учені, проаналізувавши 14 типів масок, дійшли висновку, що хірургічні маски – найефективніший метод захисту від коронавірусу. Вони затримують більш ніж 90% крапельок слини, які розповсюджуються під час розмови.
Результати такого експерименту опубліковані 7 серпня в журналі Science Advances. Водночас найменш ефективні – бандани і шарфи з флісу, передає швейцарська газета Le Temps.
Так, дослідники з американського університету Дьюка помістили кількох учасників у масках у темній кімнаті і змусили їх розмовляти під лазерним променем. Сцену було знято. Кількість мікрокрапель слини й частинок, що перетинають промінь, аналізувалася за допомогою комп'ютера.
"Не дивно, що найбільш ефективними виявилися маски, призначені для персоналу лікарень N95 (стандарт США, еквівалент FFP2 в Європі), порівняно з людиною, що говорить без маски, вони знижували проникнення частинок більш ніж на 99,9%", – відзначає видання.
Далі –тришарові медичні маски, які зменшували проникнення частинок більш ніж на 90%, і відразу за ними – маски з поліпропілену і поліпропіленового бавовни. Для саморобних масок із бавовни ступінь захисту від проникнення частинок становив від 70% до 90% залежно від кількості шарів і складок. Бандани зменшували проникнення частинок на 50%.
Найгіршим із 14 протестованих масок виявився флісовий шарф, схожий на той, що використовують бігуни: ця тканина фактично збільшувала кількість розповсюджуваних частинок, можливо тому, що цей матеріал поділяв великі краплі слини на більш дрібні.
Як повідомляв OBOZREVATEL, житель індійського штату Махарашта Шанкар Кураде замовив собі захисну маску з золота, яка важить майже 2,5 кілограма.