Вражають мозок і зводять з розуму: з'ясувалася страшна небезпека домашніх кішок

57,0 т.
Вражають мозок і зводять з розуму: з'ясувалася страшна небезпека домашніх кішок

Токсоплазма Toxoplasma gondii, яка є паразитом представників сімейства котячих і інших ссавців, може викликати шизофренію у людей.

Це з'ясували вчені Копенгагенської університетської лікарні в Данії, повідомляє видання Science Alert.

Токсоплазма, що відноситься до найпростіших, мешкає в нервових і м'язових тканинах, а також у внутрішніх органах, зокрема у мозку. Цей організм викликає токсоплазмоз - захворювання, зазвичай протікає в легкій формі, але стає небезпечним при зниженому імунітеті. Паразит може впливати на поведінку свого господаря - наприклад, у заражених гризунів зникає страх перед кішками, що підвищує ймовірність бути з'їденими ними, і це, в свою чергу, полегшує потрапляння токсоплазми в організм основного господаря. Вважається, що у заражених людей, які складають половину населення Землі, теж збільшується схильність до ризику і тривожність.

Читайте: Кошка снимала сильнейшие сердечные приступы

Фахівці проаналізували дані, отримані при масштабному когортному дослідженні Danish Blood Donor Study за участю понад ста тисяч осіб. До вибірки увійшли 80 тисяч учасників. Вчені виявили 2,5 тисячі осіб із психічними порушеннями і провели пошук імуноглобулінів в їхній крові, що вказують на наявність токсоплазми й іншого збудника - цитомегаловірусу, збудника герпесу.

Виявилося, що у людей з Toxoplasma gondii ризик розвитку шизофренії був майже на 50 відсотків вище, ніж у тих, у кого інфекція не була виявлена. Цей зв'язок став ще більш очевидним, коли дослідники враховували тільки тих учасників, які не страждали на шизофренію на момент зараження інфекцією. Незважаючи на ці нові дані, вчені вважають, що про доведеність причинно-наслідкового зв'язку поки говорити передчасно, хоча токсоплазма, ймовірно, дійсно є одним з факторів розвитку шизофренії.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені заявили, що домашні кішки здатні впливати на сексуальне життя своїх господарів.