В Україні введуть нову медичну послугу: у чому мета

216,9 т.
В Україні введуть нову медичну послугу

Міністерство охорони здоров'я у травні 2018 року планує ввести в дію послугу "електронний рецепт".

Це повинно відбутися у рамках програми "Доступні ліки" і планується у 5 регіонах України, повідомив заступник міністра охорони здоров'я України Роман Ілик в ефірі "Громадського".

За його словами, після квітня 2018 року заплановано пілотні проекти по запуску "електронного рецепта". Їх запустять у п'яти регіонах України, зокрема в місті Бахмут.

"Функція буде розширюватися у тих закладах, які будуть долучатися до нової системи охорони здоров'я. Дуже важливо, що сюди постійно будуть додаватися нові ліки від різних захворювань. У першу чергу - тих захворювань, які лікуються на амбулаторній ланці", - пояснив Ілик.

Відео дня

Чиновник також уточнив, які ліки в першу чергу будуть виписуватися по "електронному рецепту".

"Власне у всіх державах, які повертають вартість ліків, у першу чергу йдеться про ті ліки, які використовують на амбулаторному прийомі. Не лікуючись в лікарні, а коли ти приходиш в поліклініку", - сказав він.

Як повідомляв "Обозреватель", уже з 2019 року в Україні повинні затвердити тарифи на всі медичні послуги.

Залежно від обсягів бюджету на медицину частину послуг оплатить зі свого бюджету держава, а за решту доведеться платити самостійно - за допомогою страхової компанії або з власного гаманця.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки