Вчені назвали смертельну дозу алкоголю на тиждень

Вчені назвали смертельну дозу алкоголю на тиждень

Навіть в незначних кількостях алкоголь здатний нашкодити людині і не несе жодної користі.

До такого висновку дійшли вчені, проаналізувавши дані майже 600 тис. людей, які періодично вживають алкоголь, передає ВВС.

Шкідливий вплив починає виявлятися вже з 50 грамів спирту на тиждень - це близько двох невеликих келихів вина.

Читайте: Як розпізнати підроблений алкоголь: поради експерта

Залежно від кількості щотижня випитого спиртного учасників поділили на вісім груп. У розрахунок були прийняті й інші чинники ризику - такі як куріння або наявність діабету. За кожним випробовуваним велося довгострокове спостереження - від півтора до 13 років. За ці роки понад 40 тис. учасників різного віку померли, у більш ніж 39 тис. було діагностовано те чи інше захворювання серцево-судинної системи.

Відео дня

Імовірність летального результату показує очевидну - хоч і нелінійну - залежність від кількості випитого алкоголю.

Тривалість життя починає скорочуватися вже на мінімальному рівні - менше 100 мл на тиждень, а ймовірність інсульту, розвитку ішемічної хвороби, серцевої недостатності, гіпертонії або аневризми аорти зі смертельними наслідками взагалі показала пряму лінійну залежність від обсягів випивки.

При цьому ймовірність інфаркту дійсно дещо знижувалася в міру збільшення дози регулярно споживаного спиртного.

В цілому до 40 років всі учасники дослідження, які вживали алкоголь, показали зниження очікуваної тривалості життя - від півроку в найменш малопитущих до п'яти років у тих, хто регулярно вживав більше 350 мл чистого спирту на тиждень.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Супрун розвінчала міф про алкоголь у спеку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки