Високий артеріальний тиск та холестерин: лікарі розповіли, як боротися з двома "ворогами" серця
Високий артеріальний тиск та холестерин – ці дві аномалії дедалі частіше виникають разом в однієї людини, через що з'явився навіть новий термін – ліпітензія. Це особливий стан, при якому і тиск підіймається вище за попереджувальні рівні, і поганий холестерин ЛПНГ перевищує бажаний поріг.
Про те, як боротися з двома ворогами серця пише італійське видання La Repubblica. В боротьбі з цим небезпечним союзом важливими є спосіб життя людини, а також регулярне приймання ліків.
За словами медиків, з віком ці обидва фактори ризику (високий артеріальний тиск та холестерин) можуть бути присутні з більшою ймовірністю. Тому саме цим людям, виходячи із реальної небезпеки для серця та артерій, необхідно вивчити індивідуальні стратегії управління ситуацією.
Кардіолог Леонардо Де Лука, який працює в лікарні Сан-Камілло-Форланіні в Римі, пояснив, що у первинній профілактиці ліпітензії велике значення має спосіб життя людини.
"Потрібно займатися фізичною активністю (у Європі навіть не кожен четвертий дорослий рухається стільки, скільки потрібно для здоров'я), боротися з малорухливим способом життя (майже 40% людей у віці від 50 до 70 років не рухається достатньо), а також відмовитися від куріння", – зазначив лікар.
Однак, якщо людина вже страждає серцево-судинним захворюванням, це вимагає вже фармакологічного лікування.
"Ситуація, очевидно, стає складнішою, якщо ми говоримо про вторинну профілактику, тобто про людей, які вже страждають серцево-судинними захворюваннями. У цих випадках необхідно мати набагато більш жорсткі завдання для протидії ліпітензії, які вимагають фармакологічного лікування. Ці два параметри (холестерин і артеріальний тиск), що виходять за межі допустимих показників, представляють смертельний ризик, який може бути в 11 разів більшим, ніж у тих, у кого нормальний рівень обох показників", – зазначив кардіолог.
Проблема полягає в тому, що хворі мають регулярно проходити лікування, призначене лікарем, однак вони часто цього не роблять – у двох із трьох випадків всього через шість місяців після загострення люди з групи ризику не дотримуються призначень.
Водночас дотримання правильного режиму лікування було б достатньо, щоб знизити ризик розвитку захворювання на 20-25%, зазначив Леонардо Де Лука.
"Сьогодні ми знаємо, що недотримання режиму лікування може розглядатися як реальний додатковий фактор ризику для пацієнтів із серцевими захворюваннями. Національний план боротьби з хронічними захворюваннями Міністерства охорони здоров'я вказує на те, що необхідно знайти рішення, які дозволять зменшити цей ризик. У цьому сенсі рекомендація стосується так званих поліполілей або таблеток, які дозволяють вводити різні активні інгредієнти в одному розчині, як для єдиного контролю гіпертонії, так і для зменшення обох значень артеріального тиску та холестерину Ldl", – каже кардіолог.
Європейська спільнота кардіологів рекомендує саме цю стратегію на ранній стадії для тих, хто страждає від ліпітензії, оскільки вона дозволяє досягти кращих результатів як з погляду ішемічних явищ, таких як серцеві напади, так і смертності. Простота введення для пацієнтів з гіпертонією "ущільнених" ліків також може мати більшу користь, ніж збільшення дозування окремих препаратів.
"Якщо додати до цього велику прихильність, яку пацієнт може мати завдяки меншій кількості терапевтичних "призначень", можна сказати, що поліпелія може бути ефективною зброєю для контролю дисліпідемії в людей із серцево-судинним ризиком", – робить висновок Де Лука.
Як повідомляв OBOZREVATEL, медики дали поради, як знизити артеріальний тиск без ліків.