Вона небезпечна: академік розвіяв популярні міфи про питну воду
Більшість бутильованої води небезпечна через пластик, а її якість ніяк не залежить від ціни.
Про це в ефірі ObozTV заявив академік, директор Інституту колоїдної хімії і води ім. Думанського НАНУ Владислав Гончарук.
{"title":null,"id":"2521033"}"І та, і інша - погана. Просто одні нахабні і ставлять велику ціну, думають, що психологічно ви потрапите під дорогу воду. В пластиковій пляшці вся вода погана. Це пластик і вода настільки агресивна, що розчиняє будь-який пластик. Питну воду в пластику можна тільки зі свердловини донести додому", - зазначив він.
Також вчений розкритикував і питну воду, яку постачають в офіси та різні установи в більш габаритних ємностях.
"У багатьох офісах ставлять 20 літрові бутлі і склянки. Це брудна вода, це каналізаційна вода. Наприклад, я прийшов з нежиттю, почхав і все, чим я чхаю, воно в тій воді. Я стакан поставив і поки вода йде, воно все бульботуєтся туди і буде розмножуватися там", - додав Гончарук.
За його словами, викликає питання і якість самої води в цих бутлях.
"Незрозуміло, яку воду заливають. В кращому випадку її наливають зі свердловини, але через два дні вона вже токсична", - підкреслив академік, зазначивши, що воду найкраще зберігати в скляній тарі.
Читайте: Не існує: озвучені топ-7 міфів про популярні діагнози в Україні
Крім того, він підкреслив, що в домашніх умовах визначити якість води неможливо.
"Це виключено. Це роблять тільки професійні лабораторії, де ми робимо необхідну "хімію" і повністю робимо біотест на різних рівнях", - розповів учений.
Також Гончарук розвіяв міф про очищення води сріблом і вважає марною тратою грошей використання різних систем очищення води до проведення її хімічного аналізу.
"Іони срібла дуже токсичні. Весь світ пропонує системи очищення води і цими системами забиті полиці наших магазинів. Цього робити не можна, адже всюди вода різна. Спочатку потрібно поставити діагноз, чим вода хвора, яке очищення потрібне", - переконаний він.
При цьому Гончарук заспокоїв усіх, хто боїться приймати душ або ванну.
"Купатися можна і безпечно. Головне її(воду. - Ред.) не ковтати. Ми ж в Дніпрі купаємося. Супергрязна вода", - резюмував академік.
Як писав OBOZREVATEL, в трьох районах Києва в ніч з 16 на 17 травня "Київводоканал" проведе щорічну промивку мереж водопостачання. Використовувати воду з кранів в цей час не рекомендується.